Jakou velikost do porodnice pro miminko – Tipy na správnou velikost oblečení pro novorozence

Jakou velikost do porodnice pro miminko – Tipy na správnou velikost oblečení pro novorozence

Vítáme vás u článku, který vám přináší užitečné tipy ohledně správné velikosti oblečení pro novorozence. Jakou velikost vybrat pro miminko, když se chystáte do porodnice? Toto je častá otázka, se kterou se potýkají rodiče po celém světě. Není jednoduché najít ideální oblečení pro novorozence, protože každé miminko je unikátní a vyžaduje individuální péči. V našem článku se zaměříme na správné měření, abychom vám pomohli vybrat tu nejlepší velikost oblečení, která bude vašemu malému zázraku skvěle sedět. Budeme vám poskytovat důležité informace, které vám umožní nakupovat vhodné a pohodlné oblečení pro vaše novorozené dítě. Připravte se, ať je váš malý anděl pohodlně odečten přímo z porodnice do svého prvního stylového outfitu!
1. Volba správné velikosti oblečení pro novorozence: Základní přehled

1. Volba správné velikosti oblečení pro novorozence: Základní přehled

Výběr správné velikosti oblečení pro novorozence je jedním z nejdůležitějších úkolů při přípravě na příchod vašeho miminka. Správně zvolené oblečení zajistí, že vaše dítě bude pohodlné a chráněné. Při výběru velikosti oblečení pro novorozence je důležité vzít v úvahu několik faktorů.

Prvním faktorem je hmotnost novorozence. Je doporučeno zakoupit oblečení ve velikosti, která odpovídá hmotnosti dítěte. Některé oblečení bude mít naštěstí nastavitelné knoflíky nebo gumičky, které umožní jemnou úpravu velikosti.

Dalším faktorem je roční období. Pokud se vaše dítě narodí v zimě, mohlo by být vhodné volit oblečení ve větší velikosti, aby bylo dostatečně vrstvené. Naopak v letních měsících je potřeba vybírat lehčí, vzdušnější oblečení.

Existuje také několik univerzálních pravidel, kterých se můžete držet při výběru velikosti oblečení pro novorozence. Například 0-3 měsíců odpovídá velikosti 50-56 cm, 3-6 měsíců velikostem 62-68 cm a tak dále. Pokud se rozhodnete nakupovat oblečení před porodem, je vždy lepší zvolit větší velikost, aby se vaše dítě do oblečení vešlo po narození.

Nakonec nezapomeňte brát v potaz také individuální růst dítěte. Každé dítě je jiné a může se lišit ve velikosti. Sledujte, jak se dítě vyvíjí a pravidelně měřte jeho rozměry, abyste zajistili, že je v oblečení správné velikosti.

Výběr správné velikosti oblečení pro novorozence může být zpočátku trochu matoucí, ale s těmito tipy se snadno řídíte. Nezapomeňte vždy brát v úvahu váhu, roční období a individuální růst vašeho dítěte. Ať už jste novými rodiči nebo zkušenými rodiči, je vždy dobré mít několik kusů oblečení v různých velikostech, abyste byli připraveni na všechny situace.

2. Vhodná velikost pro první den: Jak vybrat první oblečení pro miminko?

2. Vhodná velikost pro první den: Jak vybrat první oblečení pro miminko?

Vybrat správnou velikost oblečení pro novorozence je důležité až pro první den, kdy miminko přichází na svět. Pokud se chystáte do porodnice, je důležité mít s sebou dostatek oblečení pro novorozeně. Jakou velikost zvolit pro první den? Zde je několik tipů, které vám pomůžou vybrat vhodnou velikost pro první oblečení pro vaše miminko.

 1. Velikost oblečení: Pokud hledáte oblečení pro novorozence, je klíčové zvolit velikost "0-3 měsíce" nebo "newborn". Tato velikost je určena pro miminka vážící mezi 2 až 4,5 kilogramy. Na první den v porodnici je tato velikost ideální, protože novorozenci mají tendenci být menší než těhotné matky očekávají.

 2. Měkké a pohodlné materiály: Pro první oblečení pro miminko v porodnici je vhodné zvolit měkké a pohodlné materiály, které budou citlivou pokožku novorozence šetrné. Paměťová pěna a biojiogická bavlna jsou dva doporučené materiály, které jsou hypoalergenní a dýchající.

 3. Přehlednost a pohodlí: Zvolte oblečení s jednoduchými knoflíky, suchými zipy nebo easy-peasy páskem a knoflíkovým systémem. Důležité je také zvážit pohodlí a jednoduchost při přebalování. Oblékání a svlékání by mělo být jednoduché, aby novorozenec nebyl obtěžován a měl volnost pohybu.

Pokud se rozhodnete zvolit oblečení pro novorozence do porodnice, rozhodně si pamatujte na tato doporučení. Vybrat vhodnou velikost, správné materiály a pohodlné provedení oblečení jsou klíčové faktory pro první den vašeho miminka.
3. Rostoucí rychlost novorozenců: Jak přizpůsobit velikost oblečení po porodu?

3. Rostoucí rychlost novorozenců: Jak přizpůsobit velikost oblečení po porodu?

Vybavit se správným oblečením pro novorozence je důležitou přípravou na příchod vašeho malého zázraku do rodiny. Po porodu se často setkáváme s rostoucími rychlostmi novorozenců, což znamená, že malé miminko může velmi rychle přibývat na váze a získávat na délce. Jak tedy zvolit správnou velikost oblečení pro vaše novorozené dítě?

Začněte tím, že se poradíte s odborníky, jako je gynekolog nebo porodní asistentka. Tito zdravotničtí profesionálové vám mohou poskytnout informace o průměrné velikosti novorozenců a jejich růstových křivek. Díky jejich radám budete schopni dítěti vybrat správnou velikost oblečení už ještě před jeho příchodem na svět.

Dalším důležitým faktorem je materiál, z kterého je oblečení vyrobeno. Zvolte příjemný a prodyšný materiál, který je pohodlný pro dětskou pokožku. Bavlna je ideální volbou pro novorozence, protože je měkká, hypoalergenní a snadno se udržuje. Vyvarujte se syntetickým materiálům, jako je polyester, které mohou způsobovat podráždění a alergické reakce.

Výhodou nákupu oblečení ve velikosti "0-3 měsíců" je, že tato velikost je obvykle vhodná pro novorozence do průměrné váhy 4-6 kg. Pamatujte však, že každé dítě je jedinečné a může růst v jiném tempu. Zkontrolujte také, zda oblečení má gumičky nebo knoflíky, které usnadní oblékání a převlékání vašeho miminka. Mějte na paměti, že novorozenci jsou velmi citliví na přehřívání, takže je lepší zvolit oblečení vrstevnaté, které se dá snadno přidávat nebo ubírat, podle teploty okolí.

Pamatujte, že vaše rozhodnutí o velikosti oblečení pro novorozence bude záviset na mnoha faktorech, včetně růstových křivek, materiálu, který preferujete, a individuálních potřeb a preferencí vašeho dítěte. Sledujte jeho růst a pohodlí a vždy mějte dostatečnou zásobu oblečení, protože novorozenci jsou velmi aktivní ve změně velikosti. Investování do kvalitního a pohodlného oblečení pro novorozence je investicí do jejich pohody a spokojenosti.
4. Mějte na paměti sezónu: Oblečení pro novorozence a jejich potřeby v zimě a v létě

4. Mějte na paměti sezónu: Oblečení pro novorozence a jejich potřeby v zimě a v létě

Novorozenec vyžaduje zvláštní péči a pozornost, zejména pokud jde o správnou velikost oblečení. Připravit si vše potřebné do porodnice může být výzvou, protože novorozenci rostou rychle a velikost se může lišit podle jednotlivých značek. Zde jsou některé užitečné tipy, jak zvolit správnou velikost oblečení pro vaše novorozeně:

 1. Mějte na paměti sezónu: Když vybíráte oblečení pro novorozence, je důležité mít na paměti aktuální sezónu. V zimě budou vaše malé miminko potřebovat vrstvené oblečení, které je ochrání před chladem. Zvolte teplé overaly, koženkové kalhoty a kabátky, ponožky, rukavičky a teplé čepice. V létě si zase vezměte ohled na vysoké teploty a zvolte lehké a vzdušné oblečení pro vaše miminko, například šatičky, kraťasy a trička s krátkým rukávem.

 2. Zohledněte váhu a délku vámi očekávaného novorozence: U více značek najdete velikostní tabulky, které vám pomohou vybrat správnou velikost podle váhy a délky vašeho novorozeného dítěte. Tyto informace slouží jako vodítko a pomohou vám vyhnout se špatně padnoucímu oblečení.

 3. Využijte unisex oblečení: Pokud nechcete znát pohlaví svého novorozence předem, je dobré se už dopředu vybavit unisex oblečením. Tato oblečení jsou navržena tak, aby seděla oběma pohlavím a jsou často nižší cenové třídy. Můžete také přemýšlet o tom, že budete znovu používat oblečení svého prvorozeného dítěte, pokud plánujete další děti.

Mějte na paměti, že tyto tipy jsou obecné a mohou se lišit podle různých faktorů, včetně preferencí rodičů a individuálních potřeb novorozence. Důležité je, aby bylo oblečení pro vaše novorozeně pohodlné, bezpečné a správně padající. Pamatujte, že děti rychle rostou, takže příliš mnoho oblečení ve stejné velikosti by mohlo zůstat nepoužité. Buďte pružní a přizpůsobte se potřebám vašeho miminka.
5. Praktičnost výběru velikosti: Několik tipů pro jednodušší oblékání a přebalování

5. Praktičnost výběru velikosti: Několik tipů pro jednodušší oblékání a přebalování

Pokud se blíží datum porodu a připravujete se na příchod vašeho malého zázraku do světa, jistě vás trápí otázka správné velikosti oblečení pro novorozence. Je to opravdu důležitá a praktická záležitost. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak vybrat správnou velikost oblečení pro vaše děťátko a usnadnit tak jak oblékání, tak i přebalování.

 1. Zkuste vydělat na růstu:
  Když vybíráte oblečení pro novorozence, je důležité vědět, že miminka rostou velmi rychle. Proto je dobré vybrat oblečení o velikost větší, které jim ještě nebude plandat. Například, pokud vám lékař dovolí využít klubíčko růžových slinkotajících materiálů, také byste měli zvážit velikost oblečení ve větších rozměrech. To vám zajistí delší použití oblečení a nebudete muset tak často nově nakupovat.

 2. Změřte si vaše děťátko:
  Každé děťátko je jedinečné a může mít odlišné proporce. Proto je dobré si před nákupem oblečení změřit vaše děťátko, abyste měli přesnější představu o jeho velikosti. K měření můžete použít měřicí pásku a zjistit délku těla, obvod hrudníku a obvod boků. Na základě těchto údajů pak můžete vybrat oblečení, které bude nejlépe sedět.

 3. Nezapomeňte na praktičnost:
  Při výběru velikosti oblečení pro novorozence je důležité myslet i na přebalování. Zvolte oblečení, které lze snadno oblékat a svlékat, například s knoflíky nebo zapínáním na zip. Nejpraktičtější jsou body s gramofonovým zapínáním, které usnadňují přebalování a neomezuje pohyb děťátka.

Pamatujte si, že také každé miminko je jiné, a tak může být potřeba oblečení ve více velikostech. Sledujte růst svého děťátka a přizpůsobte oblečení jeho aktuální potřebě. A nezapomeňte, že vaše láska a péče jsou pro něj mnohem důležitější než velikost oblečení.
6. Materiál oblečení a jeho vliv na velikost: Jaké jsou vhodné látky pro novorozence?

6. Materiál oblečení a jeho vliv na velikost: Jaké jsou vhodné látky pro novorozence?

Materiál oblečení pro novorozence je důležitým faktorem, který byste měli zvážit při výběru správné velikosti pro vaše miminko. Některé látky jsou vhodnější než jiné a mohou mít vliv na pohodlí a bezpečnost vašeho novorozence.

Jednou z nejvhodnějších látek pro novorozence je bavlna. Tato přírodní látka je jemná, prodyšná a měkká na pokožku. Bavlněné oblečení pomáhá udržovat tělesnou teplotu miminka a zabraňuje přehřátí. Díky své hypoalergenní vlastnosti je bavlna také příznivá pro citlivou pokožku novorozence a minimalizuje riziko alergických reakcí.

Další vhodnou látkou pro novorozence je bambusová viskóza. Tato látka je neuvěřitelně měkká a hladká, což ji dělá ideální pro jemnou pokožku novorozenců. Bambusová viskóza je také přírodním antimikrobiálním materiálem, který pomáhá omezovat růst bakterií a zabraňuje vzniku zápachu. Tato látka také výborně absorbuje vlhkost, což je důležité pro vstřebávání potu a udržování suchosti pokožky dítěte.

Při výběru velikosti oblečení pro novorozence je důležité brát v úvahu také jejich růstové tempo. V prvních týdnech života mohou novorozenci rychle přibírat na váze a růst. Doporučuje se proto pořídit oblečení ve velikosti "0-3 měsíce", které je obvykle vhodné pro novorozence o váze 2,7-5,4 kg. Pokud je váš novorozence menší nebo se narodil předčasně, mohou být vhodnější velikosti "preemie" nebo "newborn".

Vyhýbejte se syntetickým látkám, jako je polyester, které nemají takovou schopnost prodyšnosti jako přírodní látky a mohou způsobovat nepříjemné pocení. Dejte přednost oblečení, které má zdravotní certifikaci a splňuje normy pro bezpečnost a kvalitu.

Věnujte pozornost materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno, a zvolte takový, který zaručuje pohodlí, prodyšnost a bezpečnost vašeho novorozence. S vhodným oblečením se vaše miminko bude cítit pohodlně a příjemně, což je důležité pro jeho zdravý vývoj a pohodu.
7. Doporučení od odborníků: Jaké velikosti oblečení preferují pediatři a porodnice?

7. Doporučení od odborníků: Jaké velikosti oblečení preferují pediatři a porodnice?

Dobrý výběr správné velikosti oblečení pro novorozence je zásadní pro jejich pohodlí a pohodu. Ať už jste těhotná nebo připravujete dárek pro novopečené rodiče, věříme, že naše doporučení od odborníků vám pomohou vybrat perfektní velikost do porodnice pro miminko.

Podle pediatrů a porodnic se novorozenci nejčastěji cítí pohodlně ve velikostech 50 a 56. Tyto velikosti jsou ideální z hlediska pohodlí a usnadňují oblékání a přebalování. Ujistěte se, že oblečení je vyrobeno z měkkého a příjemného materiálu, který nepodráždí citlivou pokožku novorozence.

Zde je několik tipů od odborníků, které byste měli mít na paměti při výběru správné velikosti oblečení pro novorozence:

 1. Flexibilita: Vyberte oblečení, které je jemné, elastické a umožňuje volný pohyb. Ujistěte se, že oblečení má dostatečně dlouhé rukávy a nohavice, aby zabraňovalo při pohybu stahování.

 2. Těsnost: Vyhněte se oblečení, které je příliš těsné. Při výběru bodýček nebo overalů zkontrolujte, zda mají dostatečně volný střih kolem nohou, aby nedocházelo k omezování pohybu.

 3. Praktičnost: Sázka na oblečení s horním knoflíkem nebo zapínáním na zip usnadní přebalování a oblékání. Ujistěte se, že oblečení je jednoduché na odklápění, aby se předešlo zbytečným nepříjemnostem v případě nutnosti rychlého přebalení.

Věříme, že tyto doporučení od odborníků vám pomohou vybrat správnou velikost oblečení pro novorozence. Nezapomeňte, že každé dítě je jedinečné, a proto je vždy dobré mít na paměti individuální potřeby a preferenční pohodlí malého novorozeného.
8. Užitečné rady pro nákup: Jak vybrat správnou velikost oblečení pro svého novorozence

8. Užitečné rady pro nákup: Jak vybrat správnou velikost oblečení pro svého novorozence

Když se připravujete na příchod svého nového miminka, je důležité zvolit správnou velikost oblečení pro vašeho novorozence. Před nákupem se ujistěte, že víte, jakým způsobem je možné míru velikosti oblečení určit, aby se vaše dítě cítilo pohodlně a bezpečně.

 1. Měřte velikost. Nejběžnější způsob, jak zjistit správnou velikost oblečení, je měření délky a obvodu těla vašeho novorozence. Zvažte, že délka se měří od ramene k patě a obvod se měří okolo nejužší části hrudníku. S těmito měřeními můžete využít tabulky velikostí oblečení pro novorozence, kterou najdete na webových stránkách nebo v obchodech.

 2. Flexibilita materiálu. Při výběru oblečení pro novorozence dávejte přednost elastickým a měkkým materiálům, které poskytnou optimalní pohodlí a volnost pohybu. Nejlepší volbou jsou bavlněné látky s malým podílem syntetického materiálu, který přidá na prostupnosti vzduchu.

 3. Vyberte vhodné vrstvy. Vzhledem k tomu, že novorozenci mají obtíže s regulací tělesné teploty, je důležité vybírat oblečení ve vrstvách. Tím umožníte snadnou úpravu teploty, pokud je příliš horko nebo příliš chladno. Vrstvení zahrnuje košili nebo body jako základní vrstvu, následovanou jemným svetrem či kožničkou a pro ochranu proti chladu jemným overalem nebo dekou.

Pamatujte, že vybírání správné velikosti oblečení pro novorozence není jen otázkou pohodlí, ale také bezpečnosti. Vždy si pečlivě přečtěte pokyny pro údržbu a kontrolujte, zda jsou všechny knoflíky nebo zipy řádně připevněny. S těmito užitečnými radami budete mít jistotu, že vaše malé dítě se bude cítit pohodlně a bude vypadat roztomile ve svém novém oblečení v prvních dnech svého života.
9. Flexibilita a rychlost růstu: Jak si poradit s nutností časté výměny oblečení u novorozenců?

9. Flexibilita a rychlost růstu: Jak si poradit s nutností časté výměny oblečení u novorozenců?

Když se blíží den porodu, mnoho rodičů se začíná znervóznit z toho, jakou velikost oblečení si vzít do porodnice pro svého nového přírůstku. Každé novorozeně je samozřejmě jiné, a tak je důležité vybrat oblečení, které bude nejen pohodlné, ale také praktické a bezpečné.

Existuje několik faktorů, které je třeba zvážit při výběru velikosti oblečení pro novorozence. Prvním faktorem je rychlost jejich růstu. Novorozené děti se obvykle velmi rychle vyvíjejí a růstou, takže je důležité zvolit oblečení, které jim poskytne dostatečný prostor pro pohyb a růst.

Dalším faktorem je jejich flexibilita. Novorozenci mají měkké a křehké tělo, takže je důležité vybrat oblečení, které bude dostatečně elastické a nebude je omezovat v jejich pohybu. Doporučuje se zvolit oblečení s elastickými manžetami a nákrčníkem, které budou pohodlné a nebudou dráždit jejich citlivou pokožku.

V neposlední řadě je nutné vzít v úvahu i časté výměny oblečení u novorozenců. Proto je dobré mít dostatečný počet různých velikostí oblečení, abyste měli vždy po ruce čistý a vhodný kousek pro svého malého potomka. Doporučuje se pořídit oblečení v několika velikostech, například v prematurské, novorozenecké a velikosti 0-3 měsíců.

Výběr správné velikosti oblečení pro novorozence může být zpočátku matoucí, ale s těmito tipy a doporučeními se snadno vyhnete potížím při oblékání svého malého zázraku. Není to jen o tom, aby oblečení bylo roztomilé, ale také o tom, aby bylo dobře přizpůsobeno jejich růstu, pohybu a pohodlí. Doufáme, že náš článek "Jakou velikost do porodnice pro miminko – Tipy na správnou velikost oblečení pro novorozence" vám poskytl užitečné informace a rady. Při nakupování oblečení pro vaše novorozeně je důležité zvážit několik faktorů.

Za prvé, vzpomeňte si, že novorozenci se rychle vyvíjejí a růstou, proto se neřiďte pouze údaji o váze a délce. Je lepší volit oblečení s větší rezervou, aby se miminko cítilo pohodlně a mělo dostatek prostoru pro pohyb.

Za druhé, vybírejte oblečení vyrobené z jemných, přírodních materiálů, které jsou šetrné k citlivé pokožce novorozence. Vhodné jsou například oblečky z bavlny nebo bambusového vlákna.

Nezapomeňte také na praktické detaily, jako jsou knoflíčky, zdrhovadla nebo zapínání pomocí suchého zipu, které usnadňují oblékání a přebalování.

A konečně, pokud si nejste jisti správnou velikostí, neváhejte se poradit s odborníky nebo se inspirovat našimi tipy. Každé miminko je jedinečné a zaslouží pohodlné a správně padnoucí oblečení.

Doufáme, že vám tyto rady pomohou při výběru správné velikosti oblečení pro vaše novorozeně. Přejeme vám mnoho radostných a pohodových chvil s vašimi malými zázraky!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *