Co do porodnice Zlín – Jaké vybavení si vzít na porod v nemocnici ve Zlíně

Vítáme vás u našeho článku, který se zaměřuje na jednu z nejdůležitějších etap života – porod. Jestliže se nacházíte ve Zlíně a plánujete porod v místní nemocnici, máme pro vás důležité informace a tipy ohledně vybavení, které byste měli vzít s sebou do porodnice. Podrobně se zaměříme na to, co byste měla s sebou mít nejen pro sebe, ale také pro váš novorozenec. Každá maminka si zaslouží pocit jistoty, že má při porodu veškeré potřebné vybavení po ruce. Naše rady vám pomohou připravit se na tento důležitý okamžik tak, aby proběhl co nejsnadněji a komfortněji. Než vyrazíte na cestu do porodnice ve Zlíně, nezapomeňte se seznámit s našimi doporučeními a připravit si vše, co budete potřebovat.
Plánování porodu ve Zlíně - Jak si vybrat správnou porodnici a co očekávat

Plánování porodu ve Zlíně – Jak si vybrat správnou porodnici a co očekávat

Výběr správné porodnice je klíčovým rozhodnutím před úžasnou cestou mateřství. Zlín nabízí několik vynikajících možností, které vyhovují potřebám každé těhotné ženy. Při plánování porodu ve Zlíně je důležité vzít v úvahu několik faktorů, které vám pomohou rozhodnout se správně a cítit se příjemně a bezpečně během celého procesu.

 1. Výběr porodnice:
  Vybrat si správnou porodnici je prvním krokem k úspěšnému a pohodlnému porodu. Zlín má několik nemocnic, které poskytují kvalitní péči. Je důležité zvážit jejich polohu, renomé a poskytované služby. Důkladně si přečtěte recenze a doporučení od ostatních maminek, které už prošly porodním procesem ve Zlíně. To vám může poskytnout užitečné informace o každé nemocnici a pomůže vám udělat informované rozhodnutí.

 2. Vybavení na porod:
  Při přípravě na porod je důležité vzít si s sebou správné vybavení do nemocnice. Zde je seznam základních věcí, které byste neměli zapomenout:
 • Nemocniční pyžamo a noční košile – pohodlné oblečení, které vám umožní snadnou pohyblivost.
 • Hygienické potřeby – zubní kartáček, pastu, šampón a sprchový gel pro pořádné osvěžení po porodu.
 • Teplé ponožky a pantofle – udržují vaše nohy teplé a pohodlné.
 • Podprsenka a vložky do podprsenky – zajišťují podporu a ochranu po porodu.
 • Náhradní oblečení – na cestu domů po porodu.

Každá porodnice může mít trochu odlišné požadavky na vybavení, proto je dobré se předem zeptat na seznam doporučených věcí, které si máte přinést.

 1. Co očekávat?
  Samotný porod může být stresující, ale díky kvalifikovanému personálu a moderním zázemím ve Zlíně se můžete cítit v bezpečí. Lékaři a ošetřovatelé jsou zde, aby vám poskytli péči a podporu, kterou potřebujete. Budete mít možnost vybrat si různé typy anestezie a využívat moderní vybavení, které vám pomůže uvolnit se a zvládnout proces porodu co nejlépe.

Výběr porodnice a příprava na porod jsou důležité rozhodnutí, které ovlivní celý rodičovský proces. Ujistěte se, že jste informovaní a připraveni na všechny možnosti a že si vytvoříte silnou podporu ve vašem okolí. Ve Zlíně máte širokou škálu možností, které vám pomohou zažít bezpečný a pozitivní porodní zážitek.

Důležité věci, které je třeba zvážit před porodem ve Zlíně

Důležité věci, které je třeba zvážit před porodem ve Zlíně

Ve Zlíně se nachází několik porodnic, ve kterých je možné porodit a zažít jedinečný zážitek přivítání nového člena rodiny. Před porodem je důležité se dobře připravit a zvážit, jaké vybavení si vzít do nemocnice. Vybavení pro porod v Zlíně se samozřejmě může lišit podle konkrétní porodnice, ale existují některé věci, které jsou obecně doporučované.

 1. Komfortní oblečení: Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně během porodu. Může to být například volné tričko, elastické kalhoty nebo pyžamo.

 2. Hygienické potřeby: Nezapomeňte si přibalit do svého porodního batohu základní hygienické potřeby, jako jsou zubní kartáček, pasta, šampón, sprchový gel a podobně. Po porodu budete mít možnost se osprchovat a osvěžit.

 3. Nádobí a jídlo: Po porodu je důležité dobře se najíst a hydratovat. S sebou si přivezte nějaké lehké svačinky, ovocné šťávy, müsli tyčinky nebo jiné oblíbené pochutiny. Zvažte také s sebou nositelný hrníček nebo lahev, abyste měli pohodlně dostatek tekutin během porodu a pobytu v nemocnici.

 4. Pohodlné boty nebo pantofle: Mít s sebou pohodlnou obuv je důležité, protože budete cestovat mezi pokoji, porodním sálem a společnými prostory. Doporučujeme mít pantofle, které můžete snadno obout a svléknout.

 5. Babička/Zkušená osobní asistentka: Mnoho žen preferuje mít při porodu někoho blízkého jako podporu a pomoc. Pokud je to možné, zvažte, zda s sebou nepřivést svou maminku, sestru nebo zkušenou osobní asistentku, aby vám poskytla důvěru a komfort během celého procesu porodu.

Mějte na paměti, že každá porodnice ve Zlíně může mít vlastní seznam vybavení a preferencí, které byste měli zvážit, proto je důležité si předem zjistit informace od svého gynekologa nebo získat konkrétní pokyny od porodnice, ve které plánujete porodit.
Doporučené vybavení pro pohodlný porod v porodnici ve Zlíně

Doporučené vybavení pro pohodlný porod v porodnici ve Zlíně

Pokud se chystáte porodit v porodnici ve Zlíně, je důležité se připravit správným vybavením, které vám pomůže porod zvládnout a cítit se co nejpohodlněji. Zde je seznam doporučeného vybavení, které byste si měla vzít s sebou na porod do nemocnice ve Zlíně.

 1. Pohodlné oblečení: S sebou byste měla mít pohodlné a volné oblečení, které vám umožní pohyb a nenadýmání. Ideální je například tepláky nebo legíny a volná mikina s příjemným materiálem.

 2. Hygienické potřeby: Nezapomeňte si s sebou vzít hygienické potřeby, jako jsou nepřehlédnutelné věci jako zubní kartáček a pasta, sprchový gel, šampón a kondicionér. Řekla bych, aby jste měla také svůj oblíbený osvěžovač vzduchu nebo další věci, se kterými jste si v domácnosti zvyklí.

 3. Pohodlná obuv: Během porodu budete pravděpodobně hodně chodit nebo se pohybovat. Proto si přineste pohodlné obuv s dobrou oporou nohy, jako jsou sportovní boty nebo pantofle s polstrovanou podrážkou.

 4. Relaxační pomocníci: Uvolnění a relaxace jsou klíčové během porodu. Můžete si s sebou vzít svůj oblíbený relaxační hudbu nebo knihu, která vám pomůže snížit úzkost a uvolnit se. Další možností jsou také aromaterapie nebo speciální relaxační pomůcky, jako jsou balóny nebo masážní koule.

Mějte na paměti, že tato doporučení jsou pouze orientační a každá žena má odlišné potřeby. Nezapomeňte si zkontrolovat seznam vybavení poskytnutý porodnicí ve Zlíně a pokud máte jakékoliv speciální požadavky, poraďte se s ošetřujícím lékařem nebo porodní asistentkou.
Příprava na porod - Co je třeba si vzít do porodnice ve Zlíně

Příprava na porod – Co je třeba si vzít do porodnice ve Zlíně

Příprava na porod je důležitým krokem pro každou nastávající maminku. Pokud se chystáte porodit v porodnici ve Zlíně, je důležité si připravit několik věcí, které vám pomohou během tohoto významného okamžiku.

Před odjezdem do porodnice si nezapomeňte vzít s sebou vaše doklady, jako je občanský průkaz a zdravotní kartu, aby bylo možné vás řádně zaregistrovat a poskytnout vám odpovídající péči.

Další důležitou věcí, kterou je třeba si vzít, jsou pohodlné a volné oblečení. Doporučuje se, abyste měla s sebou nachystané dlouhé tričko, pantofle, teplé ponožky a případně i župan. Během porodu je pohodlí klíčové a tato oblečení vám poskytnou příjemný pocit.

Nebude také špatné mít u sebe několik hygienických potřeb, jako jsou toaletní papír, intimní ubrousky, zubní kartáček a pastu, šampón a sprchový gel. Dokonce můžete zvážit i balení nějakých osobních věcí, které vám přinesou pohodlí a pocit domova, jako jsou oblíbená polštářka, deka nebo hudební přehrávač.

Připravy také doupatřit porodní tašku, kde si naleznete všechny potřebné věci na porodní sál, jako je například kartáček na zuby, čisté oblečení pro miminko, zavinovačku nebo plenky. Je vhodné tuto tašku připravit několik týdnů před termínem porodu, abyste neměla v případě výjezdu do porodnice zbytečný stres.

Pamatujte, že tyto přípravy jsou jen základním seznamem a každá maminka může mít individuální potřeby. Je proto dobré si několik týdnů před termínem porodu přečíst i doporučení vaší porodní asistentky a případně se poradit s lékařem. Příprava na porod je důležitým krokem a správné vybavení vám může pomoci cítit se pohodlněji a uvolněněji během tohoto nezapomenutelného zážitku.
Jaké oblečení je vhodné pro maminku a miminko při porodu ve Zlíně

Jaké oblečení je vhodné pro maminku a miminko při porodu ve Zlíně

Naše nemocnice ve Zlíně chce zajistit příjemné a bezpečné prostředí pro maminku i miminko během porodního procesu. Je proto důležité vědět, jaké oblečení je vhodné si přinést s sebou na pobyt v porodnici.

Pro maminku je nejvhodnější si přibalit pohodlné a volné oblečení, které umožní pohyb a zároveň pocit tepelného komfortu. Doporučujeme si vzít s sebou několik páru velmi pohodlných a na dotek příjemných nočních košil nebo halenek, které budou snadno oblečitelné a oblečitelné. Pokud si přejete, můžete si také vzít froté župan pro pohodlí mezi kontrakcemi. Dále byste neměli zapomenout na pohodlné a pevné boty s protiskluzovou podrážkou, které vám pomohou při pohybu po porodním sále. Pevně doporučujeme si vzít s sebou několik páru náhradních podprsenek a plenek, abyste se cítili čistí a svěží po celou dobu pobytu v nemocnici.

Co se týče oděvu pro miminko, doporučujeme přibalit dostatek jemných bavlněných ponožek, kombinéz a overalů. Nezapomínejte na čepici a rukavičky pro ochranu proti chladu, protože miminko je zranitelnější vůči teplotním změnám. Pokud máte speciální přání nebo požadavky na vybavení pro vaše miminko, neváhejte to sdělit našemu personálu a uděláme maximum pro to, aby byly splněny.

Veškeré informace o oblečení a vybavení v porodnici ve Zlíně jsou k dispozici na našem webovém portálu, kde najdete také podrobný seznam doporučeného vybavení. Dejte si pozor na možné změny pokynů v období pandemie COVID-19. Vaše pohodlí a bezpečnost jsou naší prioritou, a proto se snažíme již při poporodním pobytku zaručit maximální péči a komfort pro vás a vaše dítě.

Nepostradatelné doplňky pro pohodlný pobyt v porodnici ve Zlíně

Avšak při přípravě na příchod dítěte na svět je důležité pamatovat i na příjemné a praktické doplňky, které vám pobyt v porodnici v Zlíně mohou výrazně zpříjemnit. Ať už jste na svém prvním či dalším porodu, následující seznam předmětů by vám neměl uniknout.

 1. Pohodlné oblečení a spodní prádlo: Nezapomeňte si s sebou zabalit pohodlné oblečení a spodní prádlo, které vám bude co nejvíc vyhovovat. Na porod budete strávit několik hodin a pohodlné oblečení vám pomůže uvolnit se a zklidnit se.

 2. Hygienické potřeby: Ve vaší tašce by neměly chybět hygienické potřeby jako zubní kartáček, zubní pasta, mýdlo, šampón, žínky, kapesníky apod. Tyto věci vám pomohou zůstat svěží a ošetřená po celou dobu pobytu v nemocnici.

 3. Přenosný ventilátor: Vhodným doplňkem může být i přenosný ventilátor. Pobyt v porodnici může být v letních měsících horký a dusný, a tak si oddech a osvěžení určitě zasloužíte. Přenosný ventilátor vám pomůže udržet si příjemnou teplotu a zvýší váš komfort.

 4. Masť na hemoroidy: V průběhu těhotenství a porodu se často můžete potýkat s nepříjemnými hemoroidy. Právě proto byste neměla zapomenout vzít si s sebou vhodnou mast či lék na jejich zmírnění. Vaše pohodlí je důležité a nepříjemné příznaky můžete tímto způsobem minimalizovat.

Všechny tyto doplňky vám mohou výrazně zvýšit komfort a pohodlí během vašeho pobytu v porodnici ve Zlíně. Paměť si přeci zasloužíte, aby byla o pozitivních zážitcích, a tak nezapomeňte nic důležitého!

Důležité informace o péči v porodnici ve Zlíně po porodu

Porodnice ve Zlíně je vybavena veškerým potřebným vybavením pro bezpečný a pohodlný porod. Pokud se blíží váš termín porodu, je důležité mít připravenou tašku se vším potřebným pro vás i váš novorozenec. Zde je seznam věcí, které byste měli vzít s sebou na porod do nemocnice ve Zlíně:

 1. Doklady a průkazy: Nezapomeňte si vzít svůj občanský průkaz, kartičku zdravotního pojištění a všechny další potřebné doklady.

 2. Pohodlné oblečení: Během porodu budete potřebovat pohodlné a volné oblečení. Doporučujeme si vzít teplý svetr nebo mikinu, pohodlné noční košili a teplé ponožky.

 3. Hygienické potřeby: Nezapomeňte si vzít šampón, sprchový gel, zubní kartáček, pastu a další hygienické potřeby, které preferujete používat.

 4. Prostěradlo a ručník: Přineste si své prostěradlo a ručník. V některých případech mohou být v porodnici k dispozici, ale je lepší mít své vlastní.

 5. Oblečení pro miminko: Nezapomeňte si vzít oblečení pro svého novorozeného. Doporučujeme vybrat pohodlné a teplé body, overal a spací pytel nebo dece.

 6. Pleny: Porodnice poskytuje pleny pro novorozence, ale můžete si také vzít své vlastní, pokud preferujete konkrétní značku nebo typ.

 7. Batoh či taška: Všechny výše uvedené věci můžete uložit do batohu nebo tašky, kterou si můžete snadno nosit s sebou.

Toto jsou základní věci, které byste měli vzít s sebou na porod do porodnice ve Zlíně. Mějte na paměti, že každá z porodnic může mít trochu odlišné požadavky, proto byste měli také kontaktovat porodnici, abyste zjistili, zda mají nějaké specifické požadavky nebo doporučení pro porodník. Bylo by také dobré mít kontakt na vašeho partnera nebo doprovod, který vás bude podporovat během porodu, aby vám přinesl cokoli dalšího, co budete potřebovat.
Rady a tipy pro snadnější a příjemnější porod v nemocnici ve Zlíně

Rady a tipy pro snadnější a příjemnější porod v nemocnici ve Zlíně

Pokud se chystáte na porod v nemocnici ve Zlíně, je dobré si předem připravit některé věci, které mohou váš pobyt a samotný porod zpříjemnit. Zde je několik rad a tipů, jak si vybavit na porod ve zlínské porodnici:

 1. Pohodlné oblečení a přezůvky: Nezapomeňte si vzít pohodlné oblečení pro sebe, ale také pro vašeho partnera/ doprovod. Volte volné a pohodlné oblečení, které vám bude při porodu vyhovovat. Dobrou volbou jsou také oblíbené teplé ponožky a pantofle, které vám poskytnou teplo a pohodlí během pobytu v nemocnici.

 2. Hygienické potřeby: Přibalte si sebou základní hygienické potřeby, jako jsou zubní kartáček, pasta, šampón, sprchový gel, mýdlo a další věci, které běžně používáte. Nemusíte se starat, že je v nemocnici nemáte k dispozici.

 3. Komfortní polštářek a deku: Pro vaši pohodu si můžete vzít svůj vlastní polštářek a deku. Bude vám to příjemnější, protože máte vlastní věci a necítíte se tak cizelověkem. Pokud je pro vás důležitý váš vlastní komfort, rozhodně je to dobrý tip.

Další užitečné tipy pro snadnější a příjemnější porod v nemocnici ve Zlíně:

 • Nezapomeňte si přibalit do tašky i nějaké občerstvení, třeba ovoce či sušenky. To vám může pomoci získat energii během dlouhého procesu porodu.
 • Doporučujeme vám si připravit seznam s kontakty blízkých osob, které byste rády měly u sebe během porodu. Nemusíte se potom starat o hledání jejich telefonních čísel a předem budou všichni informováni.

Doufáme, že vám tyto rady a tipy pomohou při přípravě na porod v nemocnici ve Zlíně a přispějí k pohodlnějšímu a prijatějšímu zážitku. Pokud máte jakékoliv další otázky nebo požadavky, obraťte se na personál vaší porodnice.
Postup při příjezdu do porodnice ve Zlíně a co očekávat po příchodu

Postup při příjezdu do porodnice ve Zlíně a co očekávat po příchodu

Po příjezdu do porodnice ve Zlíně je důležité vědět, jaké vybavení si vzít na porod do nemocnice. Zde je seznam věcí, které byste měli mít s sebou:

 1. Identifikační doklady a zdravotní pojištění: Nezapomeňte si přibalit svou identifikační kartu, rodný list a zdravotní pojištění. Tyto dokumenty budou potřeba pro registraci ve nemocnici.

 2. Pohodlné oblečení: Během porodu budete mít na sobě nemocniční pláštěnku, ale přibalte si také pohodlné oblečení pro potřeby po porodu. Doporučujeme například teplé ponožky, noční košili, lososové dámské šaty a teplý svetr.

 3. Toaletní potřeby: Nezapomeňte na hygienické potřeby, jako jsou šampon, sprchový gel, zubní kartáček a pasta. Můžete si také přibalit vlastní ručník a toaletní papír pro větší pohodlí.

 4. Přebalovací vybavení pro miminko: Měli byste si přibalit dostatečné množství plenek, hygienické ubrousky, krém na opruzeniny a oblečení pro novorozence. To všechno vám pomůže s péčí o vaše dítě po porodu.

 5. Doplňky pro relaxaci: Pokud si přejete mít při porodu svou oblíbenou hudbu nebo základní vybavení pro relaxaci, jako jsou svíčky nebo oblíbená kniha, nezapomeňte si to přibalit.

Po příchodu do porodnice ve Zlíně budete přivítáni profesionálním personálem, který vám pomůže s registrací a zařazením do porodního plánu. Budou vás informovat o dalším průběhu porodu a odpovídat na všechny vaše otázky a obavy. Nebojte se zeptat na cokoli, zdraví vás a vaše dítě jsou na prvním místě. Dorazili jsme na konec našeho průvodce porodnicí ve Zlíně, a doufáme, že jste získali užitečné informace. Je důležité si uvědomit, že každý porod je jedinečný a každá žena může mít odlišné potřeby a preference. Nicméně, máte-li plánovat porod v nemocnici ve Zlíně, zde je pár klíčových poznatků, které si můžete zapamatovat.

První a nejdůležitější věcí je být připravena. Mějte s sebou všechny potřebné doklady a vybavení, které může nemocnice vyžadovat. Dopředu si prostudujte informace o vybavení porodnice, abyste věděla, co očekávat.

Dále je důležité komunikovat se svým lékařem a porodní asistentkou. Mějte jasno ohledně svých preferencí a obav a neostýchejte se ptát na otázky. Mějte na paměti, že vaše pohodlí a bezpečí jsou důležité.

A na závěr, nezapomeňte na podporu. Mít vedle sebe partnera, rodinného člena nebo doulu může poskytnout obrovskou oporu a motivaci během celého procesu.

Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné rady a informace a že se cítíte lépe připravena na porod v nemocnici ve Zlíně. Pamatujte si, že je to jedinečný a vzrušující okamžik ve vašem životě a důležité je mít důvěru ve vlastní schopnosti a v tým odborníků, kteří vás budou provázet. Přejeme vám příjemný porod!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *