Jakou tašku do porodnice – Průvodce výběrem ideální porodní tašky

Jakou tašku do porodnice – Průvodce výběrem ideální porodní tašky

Vítejte! Připravili jsme pro vás důkladný průvodce výběrem ideální porodní tašky, který vám pomůže připravit se na příchod vašeho malého zázraku do světa. Během příprav na porod je důležité mít dostatečně vybavenou tašku, která vám poskytne veškeré potřebné věci a zabezpečí pohodlný pobyt v porodnici. V našem článku se podrobně zaměříme na klíčové faktory, které byste měli zvážit při výběru té nejvhodnější tašky, jako je kapacita, praktičnost, kvalita materiálu a vnitřní organizace. Rovněž se podíváme na seznam nezbytných potřebností, které byste neměli zapomenout zařadit do své porodní tašky. Buďte připraveni na velký den bez stresu a s jistotou, že máte vše, co potřebujete. Příprava na porod bude díky našemu průvodci hračkou!
Informace o porodnici a jejích přednostech

Informace o porodnici a jejích přednostech

Porodnice je klíčové místo, kam můžete strávit několik dní až týdnů, zatímco přivádíte na svět své dítě. Proto je důležité dobře se připravit a mít s sebou všechny potřebné věci. Ideální porodní taška je tou nejlepší společnicí během této doby. Tato příručka vám poskytne užitečné rady a tipy na výběr tašky do porodnice, kterou si můžete přizpůsobit podle svých individuálních potřeb.

Při výběru porodní tašky je důležité zvážit několik faktorů. Prvním faktorem je velikost tašky. Chcete si být jisti, že všechny vaše potřeby se do ní vlezou, ale zároveň nechcete tašku, která je příliš velká a těžká na přenášení. Navíc, taška by měla mít dostatek úložného prostoru a oddělení, které vám pomohou udržet věci dobře uspořádané a snadno dostupné.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je odolnost materiálu tašky. Je lepší zvolit tašku, která je vyrobena z kvalitního a odolného materiálu, který vydrží opakované používání a snadné čištění. Například materiály jako nylon nebo polyester jsou vhodné pro tašky do porodnice, protože jsou odolné a snadno se udržují.

Další důležitou vlastností ideální porodní tašky je pohodlnost. Vzhledem k tomu, že budete tašku nosit s sebou po delší dobu, je důležité, aby měla nastavitelné a polstrované popruhy, které minimalizují nepohodlí a vyčerpání při nošení. Měla by být také lehká a snadno přenositelná.

Nezapomeňte také na důležité položky, které by měly být v tašce. Mezi ně patří:

 • Nemocniční prádlo a hygiena pro vás a vaše dítě
 • Potřeby na osobní hygienu
 • Pohodlné oblečení pro váš pobyt v nemocnici
 • Plenky a oblečení pro vaše novorozeně
 • Kojící potřeby, pokud plánujete kojení

Výběr tašky do porodnice je důležitým rozhodnutím. S touto příručkou můžete být jisti, že budete mít všechny potřebné věci sebou a že váš pobyt v nemocnici bude co nejpohodlnější. Vyberte si tu správnou tašku a připravte se na bezproblémový porodní zážitek.

Seznam nejdůležitějších věcí do porodní tašky

Pokud se blíží váš termín porodu, je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, co si vzít s sebou do porodnice. Porodní taška je klíčovou výbavou, kterou byste neměli podcenit. Zde najdete seznam nejdůležitějších věcí, které byste rozhodně měli zahrnout do této tašky.

 1. Oblečení pro vás: Zajistěte si pohodlné a volné oblečení, které vám umožní volný pohyb během porodu. Ideální volbou jsou elastické šaty nebo plavné nohavice spolu s teplým svetrem. Nezapomeňte také na pohodlné boty, které vám pomohou při chůzi.

 2. Hygienické potřeby: Zahrňte do tašky toaletní potřeby, jako jsou zubní pasta a kartáček, mýdlo, šampon, hřeben, deodorant a hygienické vložky. Mějte je uspořádané v jednom balíčku, abyste je měli snadno po ruce.

 3. Oblečení pro novorozence: Nepřehlédněte oblečení a vybavení pro vaše dítě. Zabalte si dostatečné množství plenek, body, kojenecké šaty, punčocháče, teplý svetr a čepičku. Zvažte také přibalit deku a jiné přikrývky, které vám pomohou udržet vaše dítě v teple.

 4. Dokumenty: Nezapomeňte sbalit důležité dokumenty, jako je zdravotní pojištění, průkaz totožnosti, zdravotní knížka a dopis od vašeho lékaře o vašem těhotenství.

 5. Pohodlnosti: Uvědomte si, že budete strávit několik dní v porodnici, takže si sbalte věci, které vám pomohou zpříjemnit pobyt. To může zahrnovat oblíbenou knihu, časopis, notebook, fotografie nebo hudební přehrávač.

 6. Strava a pití: Mít tělo a mysl dobře zásobené energií je klíčové během porodu. Přibalte si svačiny, jako jsou ořechy, sušené ovoce a energetické tyčinky, a také lahve s pitím, abyste se udrželi hydratovaní.

Pečlivě vybírejte věci, které si sbalíte do porodní tašky, aby byla co nejefektivnější. To vám pomůže udržet se organizovaní a klidní v době, kdy se vaše rodina rozrůstá.
Výběr vhodného přebalovacího a hygienického vybavení

Výběr vhodného přebalovacího a hygienického vybavení

je důležitou součástí příprav na příchod miminka. Při balení porodní tašky je dobré myslet nejen na sebe, ale i na potřeby Vašeho dítěte. Zde je několik tipů, jak vybrat ideální vybavení:

 1. Přebalovací podložka: Zvolte kvalitní a pohodlnou přebalovací podložku, která zabrání unikání moči a případných nehod během přebalování. Podložka by měla být dostatečně velká pro vaše dítě a měla by být snadno omyvatelná.

 2. Praktické plenky: Je důležité zvolit vhodný typ plenek, které budou pohodlné pro vaše dítě a nevyvolávají alergické reakce. Dnes existují různé varianty plenek, jako jsou jednorázové pleny, látkové pleny nebo ekologické pleny. Vyberte si ty, které Vám vyhovují nejvíce.

 3. Hygienické potřeby: Nezapomeňte si sbalit hygienické potřeby pro sebe, jako jsou vložky pro sanitární hygienu, intimní ubrousky nebo tampony. Mějte také při ruce krém na ošetření poporodního období, který pomůže regenerovat a zmírnit nepříjemné bolesti.

 4. Oblečení a bylinné výrobky: Vložte do porodní tašky i vhodné, pohodlné a prodyšné oblečení pro své dítě, jako jsou teplé overaly, ponožky, mikiny či čepice. Zajistěte také bylinné výrobky, které pomohou uklidnit a uvolnit Vaše dítě.

 5. Další důležité věci: Nezapomeňte si přibalit do tašky i další důležité věci, jako jsou láhev s pitím, plenkový pytlík na použité pleny, hrníček či přezuvky.

Vybrat vhodné přebalovací a hygienické vybavení pro vaši porodní tašku je důležité pro pohodlnost a bezpečnost jak pro vás, tak i pro vaše dítě. Pečlivě vybrat vybavení, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím, vám pomůže při přípravě na náročný, ale tak krásný moment – příchod vašeho miminka na svět.
Skvělé tipy na pohodlné oblečení pro maminku a miminko

Skvělé tipy na pohodlné oblečení pro maminku a miminko

:

 1. Volte pohodlné a volné oblečení: Když jste v porodnici, pohodlnost je klíčová. Vyberte si oblečení, které je volné, příjemné na tělo a umožňuje volný pohyb. Nízký pas, široká elastika a bezpodprsenkové tílko jsou skvělou volbou pro maminku. Pro miminko volte navlékací kombinézy, které jsou měkké, pohodlné a snadno se svlékají a oblékají.

 2. Zvolte praktické a snadno oblečitelné kousky: Když máte novorozeně, je důležité, abyste měli oblečení, které lze snadno a rychle obléknout. Zvolte oblečení s návlekem nebo knoflíčky místo zapínání pomocí zipu. To usnadní přebalování a oblečení malého miminka.

 3. Nezapomeňte na vhodné obuv: Ponožky a pantofle s protiskluzovou podrážkou jsou ideální volbou pro maminku. Pokud chcete udělat něco pro svoje nohy a zmírnit otok, vezměte si s sebou pohodlné pantofle nebo bačkory na roztahování. Pro miminko volte pohodlné, měkké a prodyšné ponožky.

Tip: Nezapomeňte nosit i nějaké volné oblečení pro cestu domů pro sebe i pro miminko, aby byla zajištěna pohodlná cesta z porodnice.
Léky a doplňky pro pohodlný a bezpečný porod

Léky a doplňky pro pohodlný a bezpečný porod

Vybrat správnou porodní tašku je zásadní pro každou budoucí maminku. Při přípravě na porod je důležité mít všechno při ruce, co může být potřeba jak během samotného porodu, tak i během pobytu v porodnici. Existuje mnoho různých druhů porodních tašek na trhu, takže je dobré se řídit několika zásadami při výběru.

Jeden z nejdůležitějších faktorů pro ideální porodní tašku je dostatek místa a oddělených prostorů. Je dobré, aby taška měla různé kapsy a oddíly, abyste mohli snadno najít všechny potřebné věci. Při výběru porodní tašky se také zaměřte na její odolnost a kvalitu materiálu. Potřebujete tašku, která vydrží pravidelné používání a přepravu bez toho, aby se rychle opotřebovala nebo poškodila.

Dalším důležitým aspektem je obsah porodní tašky. Měli byste zvážit všechny nezbytné léky a doplňky, které by vám mohly pomoci mít pohodlný a bezpečný porod. Mezi nejčastěji doporučované položky patří:

 • Hygienické potřeby (zubní pasta, kartáček, dezodorant, atd.)
 • Pohodlné oblečení a obuv pro pobyt ve výhřevné porodnici
 • Hygienické vložky a plenky
 • Kojící potřeby (podprsenky, vložky do podprsenky, krém na bradavky)
 • Přebalovací potřeby pro novorozence
 • Doklady a peněženka
 • Mobilní telefon a nabíječka
 • Svačina a pití pro partnera a doprovod na porod

Pamatujte si, že každá maminka je jedinečná a každý porod může vyžadovat jiné specifické potřeby. Je proto důležité zvážit vlastní očekávání a přání při výběru ideální porodní tašky. Tím, že pečlivě naplánujete výběr a obsah tašky, můžete si zajištění potřebných věcí usnadnit a přispět k pohodlnému a bezpečnému porodu.
Jak vybrat ideální tašku na potřeby novorozeného

Jak vybrat ideální tašku na potřeby novorozeného

Připravování na příchod novorozeného do světa je vzrušující, ale také náročné období plné příprav a rozhodování. Jednou z věcí, kterou byste neměli opomenout, je ideální porodní taška. Jak ale vybrat tu správnou, která splní všechny potřeby a zároveň bude dostatečně praktická?

Především je důležité zvážit velikost tašky. Ideální je taška s dostatečným množstvím prostoru pro všechny potřebné věci, ale zároveň dostatečně kompaktní, aby se vešla do prostorů porodnice a byla snadno přenosná. Doporučujeme zvolit tašku s několika oddíly nebo kapsami, abyste měli všechno přehledně uspořádané.

Dalším důležitým faktorem je materiál, ze kterého je taška vyrobena. Dávejte přednost voděodolnému a snadno čistitelnému materiálu, protože s novorozeným se může stát cokoli. Taška by měla být odolná a kvalitní, aby vydržela dlouhodobé používání.

Nezapomeňte také na praktické doplňky, které mohou usnadnit vaše cestování do porodnice. Například přebalovací podložka, plastové sáčky na špinavé prádlo nebo vak na láhev vody mohou být velmi užitečné při pobytu v nemocnici. Při výběru porodní tašky myslete i na to, že budete cestovat s novorozeným a měli byste mít také dostatek prostoru pro věci, které potřebujete vy sami, jako například oblečení, hygienické potřeby a potraviny.

Chcete-li zjistit, na které další věci byste neměli zapomenout a jak vybrat tu správnou porodní tašku, podívejte se do našeho níže uvedeného CSS tabulky s populárními výrobky a jejich specifikacemi:

Porodní taška Velikost Materiál Doplňky
Taška A Velká Voděodolný nylon Přebalovací podložka, vak na láhev vody
Taška B Střední Přidaný polštářek Plastové sáčky na špinavé prádlo
Taška C Malá Kvalitní odolný materiál Bez doplňků

Pamatujte, že výběr správné porodní tašky je individuální a závisí na vašich preferencích a potřebách. Ujistěte se, že máte v ní všechno, co budete během vámi očekávaného pobytu v porodnici potřebovat.
Důležité dokumenty a kontakty, které nesmíte zapomenout

Důležité dokumenty a kontakty, které nesmíte zapomenout

Když se blíží váš velký den a chystáte se do porodnice, není nic důležitějšího, než mít sebou správně vybavenou porodní tašku. Abyste se vyhnuli zbytečnému stresu, měli byste ve své tašce mít všechny potřebné dokumenty a kontakty. Zde je seznam nejdůležitějších věcí, které byste neměli zapomenout:

 1. Identifikační doklady: Nezapomeňte si vzít s sebou občanský průkaz, zdravotní pojišťovnu a případně kartičku těhotních! Zkontrolujte tyto dokumenty a ujistěte se, že jsou platné a správně vyplněné.

 2. Kontakty: Mějte připravený seznam důležitých kontaktů, jako je telefonní číslo svého gynekologa, porodní asistenky, nemocnice a blízkých příbuzných. Tento seznam vám pomůže v případě potřeby okamžitě zavolat odbornou pomoc nebo sdělit rodině, že se blížíte k porodu.

 3. Finanční prostředky: Buďte připraveni s dostatečnou hotovostí nebo platební kartou, abyste mohli platit za služby, které v porodnici využijete. Většina porodnic požaduje okamžitou platbu, a proto se ujistěte, že máte dostatek finančních prostředků na pokrytí nákladů.

Mějte na paměti, že každá porodnice si může vyžadovat jiné dokumenty a mít jiné požadavky na vybavení porodní tašky. Doporučujeme vám proto včas si ověřit specifika vaší porodnice a případně se poradit se svým gynekologem. S dobře připravenou porodní taškou se budete cítit klidněji a můžete se plně soustředit na to, co je pro vás nejdůležitější – na příchod vašeho malého zázraku na svět.
Příprava na návrat z porodnice - co přibalit do tašky na odjezd

Příprava na návrat z porodnice – co přibalit do tašky na odjezd

Výběr správné porodní tašky je důležitou součástí přípravy na návrat z porodnice. Je dobré mít vše potřebné připravené, aby se odjezd stal snadným a pohodlným procesem. Ve svém výběru je nejdůležitější vzít v úvahu vaše individuální potřeby a preference.

Když začnete balit tašku na odjezd z porodnice, ujistěte se, že máte základní hygienické potřeby jako zubní kartáček, zubní pasta, šampón, sprchový gel a deodorant. Nezapomeňte také na spodní prádlo, pevné podprsenky a vložky po porodu.

Dále je třeba zamyslet se nad tím, jak se budete oblékat při odjezdu. Doporučuje se vybrat pohodlné oblečení, které je snadno na- a svléknutelné, jako například tepláky, volné tričko, pohodlné boty a teplý svetr. Neměli byste zapomenout ani na vhodné oblečení pro vaše novorozené dítě, včetně plének, oblečků, čepičky a deky.

Další věcí, kterou byste měli přibalit, je elektronika a komunikační zařízení. Vezměte si mobilní telefon a nabíječku, abyste mohli informovat své blízké o příchodu domů. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste mohli zaznamenat první okamžiky se svým novým přírůstkem do rodiny.

Příprava na návrat z porodnice může být zábavná a zajímavá. Pamatujte, že každá žena má své individuální potřeby, a proto byste měli vybrat takové věci, které vám budou nejvíce vyhovovat. Nezapomeňte se také zeptat porodní asistentky nebo lékaře na doporučení ohledně výběru ideální porodní tašky.

Existují i alternativy k tradiční porodní tašce

Vybírat si porodní tašku je vždycky zábavné, ale mnohé ženy se zaměří pouze na tradiční možnosti. Existuje však celá řada alternativ, které mohou být stejně praktické a funkční. Zde je pár nápadů na nekonvenční porodní tašky, které vám mohou pomoci připravit se na den, kdy přijdete na svět vaše malá ratolest.

 1. Backpack style taška: namísto tradiční tašky s rukojetí, zvažte nákup odolné a dobře organizované batohové tašky. Tyto tašky mají dostatek místa pro všechny důležité věci, jsou snadno přenosné a mohou být použity i po porodu jako stylový batoh pro vaše další dobrodružství s novorozeným dítětem.

 2. Toaletní sada na cesty: tradiční porodní tašky často obsahují toaletní potřeby ve velkém balení. Zvažte však, zda potřebujete všechny tyto produkty v takovém množství. Místo toho zkuste zhustit své toaletní potřeby do jednoduché cestovní sady, která zaberá méně místa a může být lehce přendána z tašky do tašky.

 3. Chytrá elektronika: pokud jste technologicky založená žena, existuje spousta elektronických zařízení, která vám mohou usnadnit pobyt v porodnici. Například, chytrý telefon s několika nezbytnými aplikacemi může sloužit jako hudba, fotoaparát, seznamy přání a dokonce i nástroj pro monitorování vašich kontrakcí.

Mějte na paměti, že každá žena je jedinečná a co funguje pro jednu, nemusí fungovat pro druhou. Vybírejte si tašku, která vám bude vyhovovat a která vám pomůže cítit se připravená na váš velký den. Doufáme, že tento průvodce výběrem ideální porodní tašky vám pomohl udělat správnou volbu. Jak víte, porod je zvláštní událostí v životě každé ženy, a proto je důležité mít všechno připravené a organizované. Klíčovými prvky, na které byste se měli zaměřit při výběru tašky do porodnice, jsou pohodlí, praktičnost a funkčnost. Vyberte si tašku, která vám poskytne dostatek prostoru pro všechny nezbytné věci, jako jsou oblečení, hygienické potřeby a dokumenty. Nezapomeňte také přidat něco navíc, co vám udělá radost a přinese vám klid. Berte v úvahu délku vašeho pobytu v porodnici a zvolte materiál, který je odolný a snadno se čistí. Sledujte své preference a nebojte se experimentovat s různými styly a designy. A nakonec, pamatujte, že taška do porodnice je osobní a vyjadřuje váš jedinečný styl. Buďte v klidu, připraveni a těšte se na nadcházející událost. Přejeme vám šťastný porod a krásné zážitky!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *