Jak vyvolat porod 39. týden – Bezpečné metody pro spuštění porodu

Vstup do 39. týdne těhotenství může být plný očekávání a nedočkavosti, zejména pokud se těšíte setkat se svou malou novou bytostí. Ale co když se váš porod zdržuje trochu déle, než jste plánovali? Není důvod k obavám, existuje několik bezpečných metod, které mohou pomoci spustit přirozený porod v 39. týdnu. Tento článek vám představí osvědčené techniky, které byste mohli zkusit, pokud jste připraveni podpořit příchod vašeho dítěte na svět. Budeme se zabývat přirozenými metodami, které jsou vhodné pro domácí prostředí a s minimálním rizikem. Je však důležité si uvědomit, že každá těhotná žena je jedinečná a každý porod probíhá individuálně. Poradte se vždy s odborníkem nebo porodní asistentkou před zahájením jakýchkoli metod, aby bylo zajištěno vaše a dítěovo bezpečí.

1. Přirozené metody pro vyvolání porodu v 39. týdnu

Pro ženy, které dosáhly 39. týdne svého těhotenství, může být napjaté čekání na začátek porodu frustrující. Existuje několik přirozených metod, které mohou pomoci vyvolat porod bezpečně a přirozeně. Je však důležité mít na paměti, že každé tělo a každé těhotenství je jedinečné, a co může fungovat pro jednu ženu, nemusí fungovat pro druhou.

Jednou z nejefektivnějších metod pro vyvolání porodu je procházka. Chůze nejenže stimuluje svaly pánevního dna, ale také pomáhá uvolnit tlak na dělohu a vytvořit prostor pro pohyb dítěte. Kromě toho může chůze také podpořit uvolňování oxytocinu, což je hormon, který je známý pro vyvolávání kontrakcí.

Další možností je akupresura nebo masáž bodů, které jsou spojeny s aktivací práce a porodu. Tyto body jsou umístěny na nohou a jsou specifické pro každého člověka. Akupresuru můžete provádět sami nebo si nechat pomoci od partnera. Jedním z bodů, které by měly být stimulovány, je bod, který se nachází mezi palcem a ukazováčkem na ruce.

Posledním tipem je užívání voňavých olejů. Některé esenciální oleje, jako je například olej z jasmínu nebo olej z růžového dřeva, jsou známy pro své schopnosti stimulovat kontrakce a vyvolávat porod. Oleje můžete používat ve formě aromaterapie, koupelí nebo je dokonce aplikovat na břicho.

Je důležité připomenout, že tyto metody jsou pouze přirozeným podporou a nemusí fungovat na každou ženu. Je vždy nejlepší konzultovat vše s vaším lékařem nebo porodní asistentkou, aby se zajistilo, že metody, které zvolíte, jsou bezpečné a vhodné pro váš konkrétní případ. Buďte trpělivé a využijte toto napjaté období k odpočinku a přípravě na příchod vašeho malého zázraku do světa.

2. Bezpečné techniky a cvičení před porodem ve 39. týdnu

Pokud se blížíte ke konci těhotenství a chcete podpořit spuštění porodu, existuje několik bezpečných technik a cvičení, která můžete vyzkoušet ve 39. týdnu. Tyto metody mohou podpořit přirozený průběh porodu a pomoci stimulovat dělohu k aktivitě. Je však důležité si uvědomit, že každá žena je jiná a co funguje jedné nemusí fungovat druhé. Je také důležité konzultovat jakékoliv cvičení nebo techniky s vaším lékařem nebo porodní asistentkou, aby se ujistili, že jsou bezpečné pro vás a vaše dítě.

Zde jsou některé bezpečné metody, které mohou pomoci spustit porod ve 39. týdnu:

 1. Chůze a pohyb: Pravidelná chůze a jemné cvičení mohou pomoci stimulovat dělohu a podpořit průchodnost pánevních kostí. Zkuste si udělat procházku každý den. Pokud máte možnost plavat, nabízí se také plavání jako vhodná aktivita.

 2. Akupresura: Akupresura je technika, která se zaměřuje na určité body na těle, které mohou podpořit spuštění porodu. Některé body, které lze stimulovat pro spuštění porodu, se nacházejí na nohou a v dolní části zad. Cvičte tyto techniky opatrně a s vědomím lékaře, který vám může poskytnout specifické pokyny.

 3. Relaxace a meditace: Napětí a stres mohou bránit přirozenému průběhu porodu. Snažte se najít čas na relaxaci a meditaci, které mohou pomoci uvolnit napětí v těle. Cvičte hluboké dýchání a zaměřte se na pozitivní představy o porodu a setkání se svým dítětem.

Je však třeba si pamatovat, že ne každá metoda je pro každou ženu vhodná a každý organismus může reagovat jinak. Nejistota nebo obavy by měly být vždy diskutovány s lékařem nebo odborníkem na porod, aby vám mohli poskytnout potřebné informace a postarat se o vaše zdraví a pohodu.

3. Jak dopřát relaxaci a klidu pro spuštění porodu v 39. týdnu

Existuje několik bezpečných a přirozených metod, těhotenství. Tyto metody mohou pomoct stimulovat přirozený proces porodu a navodit pocit uvolnění, který je klíčový pro úspěšné a pohodlné porodní zkušenosti. Zde je několik tipů, jak vyvolat porod v 39. týdnu:

 1. Masáže: Masáže mohou být úžasným nástrojem ke zmírnění stresu a napětí před porodem. Pomocí jemných pohybů a tlaku na specifické body může masážista podpořit uvolnění svalů a vyvolat pocit klidu. Dopřejte si profesionální těhotenskou masáž nebo si nechte partnerem či blízkými osobami masírovat dolní část zad, nohy a chodidla.

 2. Relaxační techniky: S růstem napětí a nervozity mohou být relaxační techniky jako hluboké dýchání, meditace nebo vizualizace velmi účinné. Pokuste se vyčistit svou mysl od negativních myšlenek a zaměřte se na pozitivní obrazy a afirmy týkající se snadného a přirozeného porodu. Tento relaxační stav pomáhá uvolnit svaly a usnadňuje postup porodu.

 3. Různé polohy: Vyzkoušejte různé polohy těla, které mohou pomoci stimulovat stahy dělohy a otevření děložního hrdla. Například, dřepnutí, na čtyřech nebo svalová relaxace ve vaně či pod sprchou. Vybírejte polohy, které vám připadají pohodlné a které minimalizují bolest na zádech. Tímto způsobem můžete pomoci vašemu dítěti najít optimální polohu pro porod a urychlit proces.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet tyto metody, je důležité si pamatovat, že každé tělo je jiné a co funguje pro jednu ženu, nemusí fungovat pro druhou. Vždy naslouchejte svému tělu a poraďte se s lékařem nebo porodní asistentkou, pokud máte nějaké obavy. Nejlepší je přístupovat k porodu s otevřenou myslí a připraveností na přizpůsobení se změnám, které přirozený proces porodu přináší. S těmito metodami a dobrou podporou můžete napomoci spuštění porodu a mít tak co nejpříjemnější porodní zkušenost.

4. Vyvážená strava a potraviny podporující přirozený porod v 39. týdnu

Ve 39. týdnu těhotenství se mnoho žen začíná zajímat o možnosti, jak vyvolat přirozený porod. Existuje několik bezpečných a přirozených metod, které mohou pomoci spustit porod a podpořit ho. Jednou z důležitých věcí, které můžete udělat, je zajištění vyvážené stravy plné potravin, které přispívají k přirozenému porodu.

Pokud se chcete pokusit vyvolat porod, zkuste zařadit následující potraviny do své stravy:

 1. Ananas: Obsahuje enzym zvaný bromelaín, který pomáhá změkčit tkáně dělohy a může pomoci zahájit porod.

 2. Hřebíček: Má uklidňující účinky na dělohu a může přispět k rozvolnění a spuštění porodu.

 3. Skořice: Má přirozené stimulační účinky a může podpořit kontrakce dělohy.

 4. Datle: Obsahují přírodní hormon oxytocin, který stimuluje kontrakce dělohy.

 5. Slunečnicová semínka: Jsou bohatá na vitamín E a zinek, které mohou přispět k normálnímu průběhu porodu.

Mějte na paměti, že zahrnutí těchto potravin do vaší stravy nemusí automaticky spustit porod, ale může pomoci podpořit přirozený proces. Je však důležité konzultovat jakékoli změny stravy s vaším porodníkem nebo lékařem, aby bylo zajištěno, že jsou pro vás bezpečné a vhodné.

Pamatujte, že i při použití těchto metod je důležité dbát na své vlastní pocity a potřeby. Každá žena je jedinečná a co funguje pro jednu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Buďte trpěliví a věřte svému tělu, že si vybere ten správný okamžik pro příchod vašeho dítěte na svět.

5. Výhody a možnosti akupresury při spouštění porodu

Akupresura je účinnou a bezpečnou metodou, která může pomoci spustit porod v 39. týdnu těhotenství. Tato tradiční čínská technika se zaměřuje na stimulaci specifických bodů na těle, které jsou spojeny s energetickými dráhami. Akupresura může pomoci připravit tělo na porod a podpořit jeho přirozený průběh.

Výhody akupresury při spouštění porodu jsou následující:

 1. Zvýšení aktivnosti dělohy: Akupresura může stimulovat dělohu k aktivitě a pomoci při otvírání děložního čípku. To může usnadnit zahájení porodu a zkrátit jeho trvání.

 2. Uvolnění endorfinů: Při provádění akupresury jsou uvolňovány endorfiny, které jsou přirozenými analgetiky. To může pomoci snížit bolest a zlepšit celkový pocit pohody během porodu.

 3. Snížení stresu: Akupresura může pomoci snížit úzkost a stres, který může ovlivnit průběh porodu. Uvolnění napětí a stimulace relaxačních bodů může vést k pocitu klidu a uvolnění.

Možnosti akupresury při spouštění porodu zahrnují následující techniky:

 • Masáž bodů na rukou a nohách: Určité body na rukou a nohách jsou spojeny s dělohou a mohou být stimulovány lehkou masáží. To může pomoci při spouštění porodu.

 • Použití akupresurních míčků: Akupresurní míčky se používají k tlaku na specifické body na těle. Tento tlak může stimulovat energetické dráhy a pomoci spustit porod.

 • Navštěva certifikovaného akupresuristy: Pokud se cítíte nejistí o provedení akupresury sami, můžete navštívit certifikovaného akupresuristu, který vám může provést profesionální a bezpečné ošetření.

Pamatujte, že před jakýmkoli zahájením spouštění porodu pomocí akupresury byste měli konzultovat s vaším lékařem nebo porodní asistentkou. Akupresura je bezpečnou metodou, ale je důležité mít na paměti vaše individuální situaci a názor odborníka na zdravotní péči.

6. Podpora psychické pohody pro vyvolání porodu v 39. týdnu

Počátek 39. týdne těhotenství je často časem, kdy se ženy začínají těšit na příchod svého malého zázraku na svět. Pokud se však porod nezačne sám, můžete zvážit některé bezpečné metody pro vyvolání porodu. Je důležité si uvědomit, že tyto metody nejsou určeny pro každou ženu a je vždy nejlepší se poradit se svým lékařem nebo porodní asistentkou, než začnete něco zkoušet.

Jednou z možností je fyzická aktivita. Pravidelné procházky, cvičení na míči, jóga nebo plavání mohou pomoci stimulovat svaly dělohy a podpořit příchod porodu. Můžete také zvážit akaupunkturu nebo masáže, které mohou stimulovat určité body a vést k vyvolání porodu. Při výběru těchto metod je však nutné konzultovat s odborníky a najít si kvalifikovaného terapeuta.

 • Pravidelná fyzická aktivita: procházky, jóga, cvičení na míči
 • Akaupunktura nebo masáže na vybraných bodech těla
 • Konzultace s odborníky a terapeutem

Další možností může být použití určitých potravin nebo bylin, které mohou mít příznivý vliv na vyvolání porodu. Patří sem například ananas, datle, ostružiny, skořice, zázvor nebo šťáva z granátového jablka. Tyto potraviny nejenže mohou podpořit svalovou aktivitu dělohy, ale také mají další zdravotní přínosy pro těhotnou ženu.

Potravina nebo bylina Příznivý vliv na vyvolání porodu
Ananas Podporuje svalovou aktivitu dělohy
Datle Mají laxativní účinky a stimulují svaly dělohy
Ostružiny Obsahují vitamín C a mohou podpořit kontrakce dělohy
Skořice Podporuje prokrvení dělohy a stimuluje kontrakce
Zázvor Má protizánětlivé účinky a může podpořit svalovou aktivitu
Šťáva z granátového jablka Obsahuje přírodní látky, které mohou stimulovat průběh porodu

7. Důležitost pohybu a různých poloh během porodu ve 39. týdnu

Když se přibližuje konec těhotenství a začíná 39. týden, mnoho žen začíná uvažovat o možnostech, jak vyvolat porod. Je však důležité mít na paměti, že pouze příroda rozhoduje, kdy váš malý zázrak přijde na svět. Existuje několik bezpečných metod, které mohou pomoci aktivovat přirozené procesy a podpořit porod, ale opatrnost je vždy na místě.

Pohyb je jedním z nejzákladnějších a nejefektivnějších způsobů, jak podpořit průběh porodu. Procházky a cvičení ve 39. týdnu mohou pomoci sestoupit dítěti do správné polohy a tím usnadnit přirozený porod. Doporučuje se dodržovat stabilní a vyváženou polohu těla, která zahrnuje změnu pozice a pravidelné protažení svalů.

Rozmanité polohy během porodu jsou také klíčové pro úspěšný průběh. Mnoho žen preferuje polohu na všech čtyřech nebo polohu vsedě, protože tyto polohy umožňují gravitaci pomoci sestoupit dítěti dál dolů po pánevním dně. Poloha polohy na boku nebo v kleče také poskytuje přirozenou polohu pro tělo ženy, což může snížit riziko komplikací. Nejlepší pozice pro porod je individuální volba a je důležité, aby žena měla svobodu vyzkoušet různé polohy, které jí přinášejí pohodlí a usnadňují průběh porodu.

Proces porodu je přirozeným a neuvěřitelným dobrodružstvím, který vyžaduje čas a trpělivost. Zvážte možnost pohybu a různých poloh jako proaktivního přístupu k podpoře porodu, ale pamatujte si, že každé tělo je jedinečné a záleží na samotném dítěti a přírodě, kdy přijde na svět. Buďte si vědomi sebe a svého těla a vyhledejte profesionální radu nebo pomoc, pokud máte jakékoli obavy nebo otázky ohledně porodních metod.

8. Domácí prostředky a byliny pro přirozené spuštění porodu

Existuje mnoho přirozených metod, které mohou pomoci spustit porod v 39. týdnu těhotenství. Domácí prostředky a byliny mohou být skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout farmaceutickým lékům a chtějí podpořit své tělo při přirozeném začátku porodu.

Jedním z nejoblíbenějších domácích prostředků je akupresura. Tato technika zahrnuje masírování určitých bodů na těle, které jsou spojené s kontrakcemi a spuštěním porodu. Masírování těchto bodů může stimulovat uvolňování oxytocinu, hormonu důležitého pro porodní proces. Akupresura může být prováděna pomocí prstů nebo speciálních masážních pomůcek.

Dalším účinným domácím prostředkem je konzumace ananasu. Ananas obsahuje enzym bromelain, který může mít mírné kontrakční účinky na dělohu. Je však důležité konzumovat pouze čerstvý ananas a v omezeném množství, protože nadměrná konzumace může vyvolat žaludeční potíže.

Kromě toho se některé byliny také tradují jako prostředky k přirozenému spuštění porodu. Například ostružinový list obsahuje fytochemikálie, které mohou pomáhat vypudit dělohu a podpořit začátek porodu. Rostlinný vitamín C je také oblíbenou volbou, protože podporuje tvorbu kolagenu a zdravé fungování dělohy.

Je však důležité si uvědomit, že tyto domácí prostředky a byliny by měly být používány pouze s ohledem na radu lékaře nebo porodní asistentky. Každé tělo je jedinečné a reaguje různě, a proto je vždy nejlepší konzultovat své plány s odborníkem.

9. Spolupráce s porodníky a důvěra v přírodní proces porodu

V přírodě je proces porodu jedním z nejúžasnějších a nejsilnějších projevů ženské síly. I přesto se mnoho žen obává, jak porod přirozeně spustit, zejména v 39. týdnu těhotenství. Spolupráce s porodníkem a důvěra v přírodní proces porodu mohou být klíčem k úspěšnému a bezpečnému zahájení porodu.

Zde je několik bezpečných metod, které mohou pomoci spustit porod v 39. týdnu:

 1. Akupresura – Tato starodávná technika využívá tlaku na určité body na těle, které jsou spojeny s porodem. Masírování určitých bodů na nohou, rukách či zadní části může pomoci stimulovat dělohu a spustit porod.

 2. Pohybová terapie – Aktivní pohyb a tělesná cvičení mohou podpořit správnou polohu dítěte a pomoci s jeho nástupem do porodního kanálu. Plavání, chůze, jóga nebo cvičení na balóne mohou být účinnými způsoby, jak podpořit přirozený proces porodu.

 3. Stimulace bradavek – Přirozená stimulace bradavek je známým prostředkem pro uvolnění oxytocinu, hormonu, který spouští porodové kontrakce. Masáž bradavek nebo lehké tahání bradavek může pomoci naladit tělo na porod.

Je důležité si uvědomit, že každý těhotenství je jedinečné a každé tělo reaguje různě na různé metody. Je nezbytné konzultovat jakékoli metody spuštění porodu s porodníkem a hlavně si důvěřovat. Důvěra v přírodní proces porodu je klíčová a mít podporu odborníka, který vás bude provázet po celou cestu, vám může dodat potřebnou jistotu a bezpečí. Děkujeme, že jste nás při čtení doprovázeli na naší cestě k objevování bezpečných metod pro spuštění porodu v 39. týdnu. Věříme, že jste získali cenné informace, které vám pomohou v případě, že se nacházíte v této fázi těhotenství.

Je důležité si uvědomit, že vyvolání porodu by mělo vždy probíhat pod odborným dohledem a s důrazem na bezpečnost jak pro matku, tak pro dítě. V článku jsme vám představili několik bezpečných metod, které mohou pomoct spustit přirozený proces porodu. Patří sem například procházky, sexuální aktivita, akupresura nebo konzumace ananasu.

Nezapomeňte však, že přirozený průběh porodu je právě to, co je pro vaše tělo a dítě nejlepší. Pokud tedy neexistuje žádný lékařsky indikovaný důvod pro vyvolání porodu, je nejlépe nechat přírodu, aby sama vykonala svou práci.

Závěrem vám přejeme zdravé a bezproblémové těhotenství a přirozený porod. Důvěřujte svému tělu a dejte mu prostor, aby se porod mohl spustit sám od sebe, pokud je to možné. Sledujte své tělo a poslouchejte rady odborníků. Pamatujte, že vy a vaše dítě jste na této cestě dohromady a že jste připraveni na všechno, co následuje.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *