Kdy nachystat tašku do porodnice – Přesný čas na přípravu na porod

Kdy nachystat tašku do porodnice – Přesný čas na přípravu na porod

Příchod dítěte na svět je významný okamžik, který vyžaduje připravenost a organizaci. Jednou z klíčových věcí, na kterou byste se měli zaměřit je nachystání tašky do porodnice. Nejenže vám to pomůže udržet vše pod kontrolou, ale také zajistí, že budete mít všechny nezbytné věci po ruce, když to bude potřeba. Ale jaký je přesný čas, kdy byste měli začít s přípravou na porod a sbalit si tašku? V tomto článku se podíváme na několik důležitých faktorů a poradíme vám, jak si naplánovat a připravit tašku do porodnice tak, abyste měli vše pod kontrolou v případě, že se začnou dít věci rychleji, než byste čekali. Připravení je přeci polovina úspěchu, a to platí zejména při příchodu vašeho malého zázraku na svět. Připojte se k nám a získejte veškeré informace, které potřebujete vědět pro přesnou přípravu na porod.
Příprava na porod: Jak začít a kdy se za tento úkol pustit?

Příprava na porod: Jak začít a kdy se za tento úkol pustit?

Přemýšlíte, kdy je ten správný čas na přípravu na porod a nachystání tašky do porodnice? Pokud je váš termín porodu stále v nedohlednu, nemusíte se obávat. Je lepší být připravená dříve než později, ale mnoho maminek začíná s přípravami až kolem 37. týdne těhotenství. Zde je pár tipů, jak začít a kdy se pustit do tohoto úkolu.

 1. Seznam nezbytností: Začněte tím, že si sestavíte seznam věcí, které budete potřebovat jak v porodnici, tak i pro novorozence. Zahrňte do něho vše od oblečení, hygienických potřeb, přebalovacích podložek až po dokumenty pro nemocnici.

 2. Nakupování: Jakmile máte seznam hotový, je načase nakoupit vše potřebné. Nezapomeňte vzít v úvahu potřeby vašeho partnera nebo doporučení nemocnice. Vyplatí se prověřit i recenze a doporučení ostatních maminek, které již prošly touto etapou.

 3. Balení tašky: Když máte vše potřebné doma, přichází čas na balení tašky do porodnice. Některé nemocnice mají seznam nezbytností, takže se ujistěte, že máte vše vybavené potřebnými dokumenty a předměty, které zajistí pohodlí v průběhu porodu a pobytu v nemocnici.

V případě, že je váš porod plánovaný, naplánujte si dostatečný čas na přípravu. Nicméně, je vždy lepší být připravená a nachystaná s dostatečným předstihem, protože porod může nastat dříve, než si myslíte. Nenechte se unést panikou, ale s chladnou hlavou se posaďte a začněte se připravovat na tento úžasný a nezapomenutelný zážitek.

Zásadní věci, které by měla taška do porodnice obsahovat

Zásadní věci, které by měla taška do porodnice obsahovat

V přípravě na porod je jednou z nejdůležitějších věcí sestavení tašky do porodnice. Doporučuje se to udělat přibližně ve 32. až 37. týdnu těhotenství. Je důležité mít na paměti, že každá porodnice může mít svá vlastní specifika a požadavky, proto je vhodné včas se informovat a konzultovat s lékařem či porodní asistentkou.

Co by tedy měla obsahovat taška do porodnice? Především všechny důležité dokumenty, jako je průkazka pacienta, kartička zdravotní pojišťovny, občanský průkaz a zdravotní průkaz. Dále se doporučuje zabalit si pohodlné a příjemné oblečení, ve kterém budete moci relaxovat během porodu, například volné košilky, pyžama či teplé ponožky. Nezapomeňte si také vzít osobní hygienické potřeby, jako jsou zubní kartáček, pasta, šampon, kondicionér, sprchový gel, deodorant a hygienické vložky.

Výbava pro novorozence je také velmi důležitá. Určitě se vyplatí vzít si oblečení, pleny, deku či spací pytel, teplé ponožky, čepici a jiné drobnosti, které budou potřeba hned po porodu. Můžete také připravit fotopřístroj, abyste si mohli udělat první fotografie novorozeného miminka. Je dobré připravit i nějaké pamlsky pro sebe a doplňky stravy, které vám dodají energii během porodu. Ať už jde o oříšky, sušené ovoce, energetické tyčinky nebo bylinky na uklidnění.

Důležité je mít na paměti, že tato seznam návštěvníci a mému obdarovanému partnerovi pouze nabízí inspiraci a doporučení. Ještě jednou zdůrazňujeme, že specifika a požadavky se mohou lišit, proto je dobré konzultovat s porodníkem, aby byla zajištěna vaše pohodlná a bezproblémová hospitalizace.

Porodní taška: Jak správně vybrat vhodné oblečení pro novorozence?

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat před odjezdem do porodnice, je připravit si porodní tašku. V této tašce byste měli mít všechno potřebné pro vás i vaše novorozeně. Jedna z věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je správné oblečení pro novorozence. Zde je několik tipů, jak vybrat vhodné oblečení pro vaše miminko:

 1. Výběr správných velikostí: Novorozenci se vyvíjejí velmi rychle, proto je důležité mít oblečení v různých velikostech. Měli byste zvážit nákup oblečení ve velikostech 0-3 měsíce a 3-6 měsíce, abyste měli dostatek variant pro váš rostoucí malý zázrak.

 2. Materiál: Při výběru oblečení pro novorozence byste měli dbát na použití jemných a přírodních materiálů, jako je bavlna. Tato pletenina je velmi měkká a pohodlná a chrání jemnou a citlivou pokožku dítěte.

 3. Snadné oblékání: Při výběru oblečení pro novorozence je také důležité zohlednit, jak snadno se dá oblečení oblékat a svlékat. Jemné knoflíčky a zapínání na suchý zip jsou ideální volbou, protože usnadňují přebalování a převlékání vašeho dítěte.

Mějte na paměti, že novorozenci jsou velmi citliví na teplotu, takže je důležité vybírat oblečení, které jim poskytne dostatečnou tepelnou izolaci bez toho, aby je přehřálo. Doporučuje se mít po ruce různé vrstvy oblečení, aby bylo možné přizpůsobit se aktuální teplotě. Se správným oblečením můžete zajistit, že váš novorozenec bude pohodlný a bezpečný, a vy si také užijete tento zvláštní okamžik přechodu do mateřství s klidem a spokojeností.
Co byste si neměli zapomenout vzít s sebou do porodnice?

Co byste si neměli zapomenout vzít s sebou do porodnice?

Není nic horšího, než přijít do porodnice a zjistit, že jste něco důležitého zapomněli. Abyste se vyhnuli zbytečnému stresu, je důležité vědět, co byste si měli vzít s sebou do porodnice. Připravte si tašku dopředu, ideálně týden před plánovaným termínem porodu, abyste měli naprostou jistotu, že na nic nezapomenete.

Nejdůležitější věcí na seznamu je samozřejmě vaše identifikační doklady, pojišťovací kartička a všechny potřebné lékařské záznamy. Nesmíte zapomenout na praktické oblečení pro novorozence, jako jsou overaly, ponožky a čepice. Také můžete zvážit přípravu několika plenek a jemných ubrousků pro první dny.

Nepodceňte také výbavu pro sebe. Doporučuje se si vzít pohodlné oblečení, které vám nebude tlačit na bříško a snadno se sundá nebo vzít na sebe. Boty pro pohodlnou chůzi jsou také klíčové. Nezapomeňte si zabalit hygienické potřeby, jako jsou kartáček na zuby, pastu, šampón, mýdlo a deodorant. S sebou můžete také vzít oblíbenou knihu nebo časopis, který vám pomůže uklidnit mysl a zahnat stres.

Pamatujte, že každá porodnice může mít odlišné požadavky, takže se raději předem informujte, co byste si měli vzít s sebou. Je lepší být připravený a mít všechno potřebné, než se zbytečně trápit a shánět věci během samotného porodu. Mějte na paměti, že vaším největším úkolem bude soustředit se na blaho a pohodlí vašeho dítěte a na sebe, takže dokonalá příprava je klíčem k úspěchu!
Důležité dokumenty a předměty, které by měly být součástí vaší tašky do porodnice

Důležité dokumenty a předměty, které by měly být součástí vaší tašky do porodnice

Počátek 39. týdne vaší těhotenství je ideálním časem na přípravu a balení vaší tašky do porodnice. Přestože to může znít ještě brzy, je lepší být připravená, abyste se nemusela o nic starat, až by se porod blížil. Zde je seznam důležitých dokumentů a předmětů, které byste měla mít ve své tašce:

 1. Doklady: Nejprve nezapomeňte vzít s sebou všechny důležité doklady, včetně průkazu pojištěnce, osobních dokladů a zdravotních karet.

 2. Hygienické potřeby: Připravte si vše potřebné pro hygienu, například toaletní papír, zubní pastu a kartáček, sprchový gel, šampon a ručníky. Můžete také zvážit balení několika vložek, protože krvácení po porodu je normální.

 3. Pohodlné oblečení: Zvolte si pohodlné oblečení, které vám bude vyhovovat během porodu a po něm. Doporučuje se vzít si volné a elastické oblečení, například tepláky, košili na kojení, podprsenku na kojení a ponožky.

 4. Předměty pro novorozence: Nezapomeňte vzít sebou věci, které budete potřebovat pro svého novorozence. Patří sem plínky, zavinovačku, oblečky a čepice. Můžete si také vzít deku, aby váš malý zázrak byl příjemně zahalen.

 5. Mobilní telefon a nabíječka: Aby jste mohla své blízké informovat o průběhu porodu a novém přírůstku do rodiny, nezapomeňte si vzít mobilní telefon a nabíječku. To vám také umožní zábavit se během dlouhých hodin čekání.

Není nic horšího, než mít pocit, že jste na něco zapomněla, když se blíží čas porodu. Sestavte si svou tašku do porodnice s těmito důležitými dokumenty a předměty dopředu a ušetřete si zbytečný stres.

Co byste měla zvážit při přípravě porodní tašky, pokud máte zvláštní požadavky nebo potřeby?

Jestliže máte před porodem zvláštní požadavky nebo potřeby, je důležité při přípravě porodní tašky na tuto skutečnost pamatovat. Představte si, že byste v porodnici zjistila, že něco důležitého v tašce na porod chybí. Proto byste měla předem promyslet, jaké další věci by pro vás byly užitečné nebo důležité. Zde je několik tipů, které byste mohla zvážit při přípravě porodní tašky:

 1. Komfortní oblečení: Pokud máte zvláštní požadavky ohledně oblečení, například speciální velikost nebo materiál, nezapomeňte na to a připravte si oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně během porodu a po porodu.

 2. Potřeby na osobní hygienu: Pokud máte specifické nároky na hygienu, měla byste zvážit přidání příslušných předmětů do vaší porodní tašky. To může zahrnovat speciální šampon, kondicionér, mydlo, zubní kartáček, zubní pasta nebo jakékoli další věci, které vám pomohou cítit se čistě a svěže během pobytu v porodnici.

 3. Speciální léky nebo doplňky stravy: Pokud pravidelně užíváte léky nebo doplňky stravy, které jsou důležité pro váš zdravotní stav, nezapomeňte je vzít s sebou do porodní tašky. Informujte také svého lékaře nebo porodní asistentku o tom, jaké léky či doplňky užíváte a jakým způsobem.

 4. Podpůrné předměty: Pokud se vám zdá, že by vám během porodu nebo po porodu byl prospěšný určitý podpůrný předmět, jako například polštář nebo prostěradlo z domova, které vám dodá pocit jistoty nebo pohodlí, pak ho nezapomeňte přidat do vaší tašky.

Je důležité, aby se příprava na porod a vaše porodní taška řídily vašimi individuálními potřebami. Zvažte, co pro vás bude nejdůležitější, a nezapomeňte informovat také svůj tým poskytovatelů zdravotní péče o jakýchkoli specifických požadavcích, které máte.
Přesný čas na přípravu na porod: Kdy je ten správný okamžik na sestavení vaší porodní tašky?

Přesný čas na přípravu na porod: Kdy je ten správný okamžik na sestavení vaší porodní tašky?

Není nic důležitějšího než připravit se na příchod vašeho malého zázraku na svět. A jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete muset udělat, je nachystat si tašku do porodnice. Ale kdy je ten správný okamžik na to, abyste sestavili všechny nezbytnosti do této tašky?

Správný čas na přípravu na porod a sestavení porodní tašky závisí na několika faktorech. Obecně se doporučuje sestavit tašku kolem 36. týdne těhotenství. Je to proto, že většina porodů se odehrává kolem 37. až 42. týdne těhotenství. Je dobré být připravena s dostatečným předstihem, abyste si zajistila klidnou a pohodlnou dobu příprav.

Když sestavujete tašku do porodnice, je důležité zahrnout všechny nezbytnosti pro vás a váš novorozenec. Věřte mi, poslední věc, kterou budete chtít dělat, je bloudit kolem domu, hledat věci ve chvíli, kdy už budete potřebovat jet do porodnice. Zde je seznam věcí, které byste měla zahrnout do své porodní tašky:

 • Komfortní oblečení pro porod a pobyt v porodnici
 • Hygienické potřeby, jako je zubní pasta a kartáček, šampón, sprchový gel a podobně
 • Silnější podprsenky a podložky do podprsenky pro první dny po porodu
 • Pohodlné boty nebo teplé ponožky
 • Nutričně bohaté pamlsky a nápoje, abyste si udržela energii během porodu
 • Plenky a oblečení pro váš novorozenec
 • Kamera nebo smartphone, abyste mohla snímat ty první okamžiky po narození vašeho dítěte

Sestavování tašky do porodnice a příprava na porod mohou být vzrušující a zároveň stresující. Ale pokud ji sestavíte kolem 36. týdne a zahrnete všechny nezbytné věci, budete se moci soustředit na to nejdůležitější – na setkání se svým malým zázrakem.

Výběr vhodné tašky pro porod: Jaká je dobrá volba a jak se rozhodnout?

Před příchodem plánovaného datu porodu je důležité mít připravenou vhodnou tašku pro porod. Správně vybavená taška vám umožní mít vše potřebné při ruce a zajištění nezbytného komfortu během pobytu v porodnici. Jak tedy rozhodnout, jakou tašku si vybrat?

 1. Velikost a kapacita: Vyberte si tašku s dostatečným množstvím prostoru. Měla by být dostatečně velká na uložení všeho, co budete potřebovat během porodu a po porodu. Ujistěte se, že taška má různé oddíly, aby bylo snadné organizovat věci a snadno je nalézt.

 2. Materiál a odolnost: Zvolte tašku vyrobenou z kvalitních materiálů, které jsou odolné a snadno se čistí. Materiál s voděodolnou povrchovou úpravou je také velmi užitečný, protože zabrání pronikání vlhkosti do vašich osobních věcí.

 3. Přenosnost a pohodlí: S ohledem na přenosnost zvažte tašku se zesílenými popruhy a ergonomicky tvarovanými rukojetmi. To vám umožní snadněji přenášet tašku a minimalizovat nepohodlí při přepravě.

 4. Funkcionalita: Taška by měla mít dostatečně velké kapsy a přihrádky, abyste snadno mohli uspořádat věci. Rovněž by měla obsahovat oddíl pro dokumenty, mobilní telefon a peněženku, abyste měli tyto předměty vždy po ruce.

Nakonec si vyberte tašku, která vám nejen vyhovuje svým praktickým vlastnostem, ale také vám přináší radost a vzrušení při představě, že ji budete s sebou mít do porodnice. Pamatujte, že potřeby každé ženy jsou individuální, takže si při výběru tašky poslouchejte své vlastní preference a pohodlí. Vítejte na konci našeho článku o přípravě na porod a tom, kdy nachystat tašku do porodnice. Doufáme, že jsme vám poskytli všechny potřebné informace a rady, které vám pomohou v této důležité fázi vašeho života.

Jako hlavní závěry, je důležité si uvědomit, že připravenost na porod je klíčová. Doporučuje se nachystat tašku do porodnice již kolem 36. týdne těhotenství, abyste měli vše potřebné po ruce, když přijde ten správný okamžik.

Nezapomeňte do tašky zařadit věci jako oblečení pro vás i novorozenče, hygienické potřeby, dokumenty, případně pamperky a pleny. Důležité je také mít vytvořený plán porodu a případně připravenou spolurodičku či partnera, který bude s vámi v tu chvíli.

Během příprav na porod je důležité poslouchat své tělo, naslouchat radám zkušených odborníků a nebojte se zeptat na všechno, co vás trápí. Variabilita porodů je velká, ale s dostatečnou přípravou a podporou jste připraveni na všechno, co přijde.

Držíme vám palce s přípravou na porod a přejeme vám pohodlný a bezpečný zážitek. Mějte spoustu důvěry v sebe, své tělo a všechny odborníky kolem vás. Ať se vám porod povede přesně podle vašich přání!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *