Co dělat, když mi 6tí denní novorozenec usíná u kojení?

Co dělat, když mi 6tí denní novorozenec usíná u kojení?

Vítáme vás u našeho informačního článku zaměřeného na otázku, co dělat, když váš šestitýdenní novorozenec usíná během kojení. Jedná se o běžný problém, který často trápí mladé matky. Zdá se, že když vaše dítě usíná u prsu, nemá dostatek síly nebo zájmu, aby se řádně najedlo. Nicméně, nedostatečné kojení může mít negativní vliv na růst a vývoj vašeho dítěte. V tomto článku vám přineseme užitečné rady a doporučení, jak tuto situaci řešit. S důvěrou a znalostmi, které získáte, budete schopni podpořit své dítě v lepším kojení a zajištění dostatečné výživy pro zdravý růst a rozvoj.
1. Zkuste nové polohy při kojení, aby se váš 6tí denní novorozenec neusínal

1. Zkuste nové polohy při kojení, aby se váš 6tí denní novorozenec neusínal

Pokud máte šestitýdenního novorozeného, který se často usíná během kojení, nemusíte být překvapeni. Usínání během kojení je běžným jevem u malých dětí a může znamenat, že jsou spokojení a plní se jim bříško. Nicméně, pokud si přejete, aby vaše dítě déle a efektivněji kojilo, zde je pár tipů, jak zkusit nové polohy při kojení:

 1. Poloha ležmo: Položte svého děťátko na bok před sebe tak, aby bylo pohodlně upevněno a přilnulo k vám. Tato poloha může podpořit delší čas kojení, protože dítě je v poloze, ve které je obtížnější usnout.

 2. Poloha vzpřímeně: Přidržujte svého novorozeného vzpřímeně a lehce nakloňte dopředu. Tato poloha je užitečná, pokud má dítě potíže se zažíváním nebo má sklon ke zvracení. Zároveň to může pomoci udržet ho ostražitého během kojení.

 3. Časté přebalování: Pokud je váš novorozenec při kojení často ospalý, zkuste ho předtím přebalit. Tím stimulujete jeho smysly a snížíte pravděpodobnost, že usne během jídla. Přebalování může být také příležitostí k okamžitější aktivaci a probuzení dítěte.

Zkoušejte tyto nové polohy při kojení a sledujte, jak vaše dítě reaguje. Nezapomeňte, že každé dítě je jedinečné a preferuje různé polohy a způsoby kojení. Pokud se váš malý andílek i přesto během kojení nadále usíná, není třeba se obávat. Hlavním cílem je, aby váš novorozenec byl spokojený a dobře živený.

2. Pomocné techniky, které udrží vaše miminko probuzené během kojení

2. Pomocné techniky, které udrží vaše miminko probuzené během kojení

Pokud se vaše 6tí denní novorozenec usíná u kojení, existuje spousta pomocných technik, které mohou pomoci udržet vaše miminko probuzené a aktivní během kojení. Tyto techniky mohou být užitečné, pokud je vaše dítě častěji ospalé nebo pokud má potíže s přibíráním na váze. Zde je několik tipů:

 • Pozměňte polohu: Zkuste změnit polohu, ve které kojíte své dítě. Některé polohy mohou pomoci stimulovat vaše miminko a udržet ho probuzené. Například můžete vyzkoušet položit jej na bříško nebo polohu, kdy je mírně nakloněné dopředu.

 • Ochlazování: Pokud je vaše dítě příliš usnuté, můžete se pokusit jej jemně ochladit. Například můžete přikládat studený ubrousek na jeho nohy nebo na čelo. Tento pocit chladu mu pomůže udržet se bdělým.

 • Stimulace: Během kojení můžete stimulovat své dítě, abyste ho udrželi probuzené. Můžete se jemně dotýkat jeho tváře, rukou nebo nožiček. Tento dotek mu může pomoci udržet se aktivním a budným.

Pamatujte, že každé miminko je jedinečné a mohlo by vyžadovat vyšší nebo nižší úsilí, aby zůstalo bdělé během kojení. Pokud se potýkáte se stálým problémem se spaním během kojení, je dobré poradit se s odborníkem, jako je například pediatr nebo poradce pro kojení.
8. Vytváření prostředí, které podporuje bdělost během kojení

8. Vytváření prostředí, které podporuje bdělost během kojení

Hlavní výzvou pro mnoho novopečených matek je udržet novorozenčete bdělé během kojení, zejména pokud se vaše dítě zdá u výživy unavené. Existuje několik jednoduchých tipů a triků, které mohou pomoci vytvořit prostředí, které podporuje bdělost během kojení pro vaše šestitýdenní novorozenče.

 1. Správné prostředí: Pokud chcete, aby vaše dítě bylo během kojení bdělé, je důležité zvolit vhodné prostředí. Dbejte na tiché a klidné místo bez rušivých vlivů. Zapněte jemný ambientní zvuk nebo vytvořte prostor s mírně tlumeným osvětlením, které podporuje bdělost.

 2. Večerní rituály: Zavedení večerního rituálu může dítěti signalizovat, že je čas na bdělost a aktivitu. Například si můžete vyhradit čas na masáž nebo teplou lázeň před kojením. Pravidelnost a opakování těchto rituálů mohou dítěti pomoci vydržet aktivní a bdělé během kojení.

 3. Interakce během kojení: Mluvte s vaším dítětem, dotýkejte se ho a udržujte oční kontakt během kojení. Tyto interakce mohou stimulovat pozornost a bdělost dítěte. Mohli byste také vyzkoušet změnit polohu kojení, například sedět vzpřímeně nebo na podložce na zemi, aby se vaše dítě cítilo více aktivně.

Pamatujte si, že každé dítě je jedinečné a může reagovat jinak na různé metody. Nebojte se experimentovat a najít ty techniky, které jsou nejefektivnější pro vaše dítě. S pomocí těchto jednoduchých tipů můžete vytvořit prostředí, které podporuje bdělost během kojení a udržovat tak dítě aktivní a plné energie.
9. Důležitost pravidelnosti a struktury při kojení 6tí denního novorozence

9. Důležitost pravidelnosti a struktury při kojení 6tí denního novorozence

Pokud máte šestidenního novorozence, který usíná během kojení, může to být frustrující a způsobovat zmatení. Důležité je si uvědomit, že tato situace není neobvyklá a může mít několik příčin. Je důležité dodržovat pravidelnost a strukturu při kojení, abyste pomohli svému dítěti navázat správný vztah k jídlu a usnadnili mu nasycení. Zde jsou některé tipy, co dělat, když vaše dítě usíná u kojení:

 1. Udržujte pravidelný jídelní režim: Snažte se kojit svého novorozence každé 2-3 hodiny, abyste zajistili, že je dostatečně nasycený a nepřeskočili jste žádné jídlo. Pravidelnost je klíčová k tomu, aby se vaše dítě naučilo, že jídlo přichází v určitou dobu a nemusí spoléhat na usnutí u kojení jako způsob uspání.

 2. Kontrola prostředí: Zajistěte, aby prostředí, ve kterém kojíte, bylo klidné, tiché a pohodlné. Světlo by mělo být tlumené a okolní hluk minimalizovaný. To pomůže vašemu dítěti se soustředit na kojení a méně se rozptylovat.

 3. Aktivní kojení: Pokud si všimnete, že vaše dítě usíná u kojení, zkuste ho probudit. Můžete ho lehce pohladit po tváři, rozhovorit se s ním nebo změnit jeho polohu. Zkuste také využívat techniku "aktivního kojení", která spočívá v lehkém stlačování brady dítěte, aby mu usnadnila přichycení k prsu a zvýšila aktivitu při sání.

Pamatujte, že každé dítě je jedinečné a může reagovat jinak na různé metody. Zkuste experimentovat s různými technikami a pozorovat, co funguje nejlépe pro vás a vaše dítě. Pokud máte stále starosti nebo potřebujete další rady, neváhejte se poradit s odborníkem na kojení. Věříme, že s dostatečnou péčí a trpělivostí se vám podaří vyvinout stabilní a uspokojivý vztah k kojení s vaším šestidenním novorozencem. Doufám, že tento článek vás inspiroval a poskytl vám cenné informace o tom, jak se vyrovnat se situací, kdy vaše šestidenní novorozené usíná u kojení. Je důležité si uvědomit, že novorozenec je jedinečný a každé dítě může mít odlišné potřeby. Nebojte se vyzkoušet různé techniky, abyste našli tu nejlepší pro své dítě.

Zde jsou klíčové body, které si můžete zapamatovat:

 1. Důsledná kontrola a sledování příznaků ospalosti u svého dítěte je klíčové.
 2. Během kojení můžete zkusit drobné rušení, abyste udrželi dítě aktivní.
 3. Variabilita polohy a prostředí může pomoci novorozenci zůstat bdělým během kojení.
 4. Ujistěte se, že je místo, kde kojíte, dostatečně tiché a pohodlné.
 5. Konzultace s odborníky a dalšími matkami může být cenným zdrojem rad a podpory.

Mějte na paměti, že vy a vaše novorozené jste spolu na jedinečné cestě. Buďte trpěliví a nezapomeňte si užívat tuhle krásnou etapu. S podporou a pochopením se můžete společně zdokonalovat ve vašem kojícím vztahu a vytvářet silné pouto s vaším dítětem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *