Potřeby do porodnice – Kompletní seznam nezbytností pro porodní tašku

Potřeby do porodnice – Kompletní seznam nezbytností pro porodní tašku

Vítáme vás u našeho článku, který se zaměřuje na důležitý okamžik ve vašem životě – porod. Jednou z příprav, na které byste neměli zapomenout, je sestavení porodní tašky. Abychom vám usnadnili výběr potřeb, přinášíme vám kompletní seznam nezbytností pro vaši porodní tašku. Během těchto zásadních chvil je důležité mít při ruce vše, co potřebujete jak vy, tak i vaše novorozeně. Věříme, že naše rady a doporučení vám pomohou vytvořit praktický a funkční obsah porodní tašky, který vám bude sloužit v klidu i v případě neočekávaných situací. Připravte se nejlépe a užijte si ten krásný okamžik porodu bez zbytečného stresu.
1. Nezbytné dokumenty pro porodnici a péči o novorozeně

1. Nezbytné dokumenty pro porodnici a péči o novorozeně

Jestliže se chystáte do porodnice, je důležité být připravena s sebou vzít všechny nezbytné dokumenty a potřeby, abyste měla klidnou mysl a mohla se plně soustředit na narození vašeho miminka. Zde najdete kompletní seznam nezbytností pro porodní tašku, který vám pomůže zajistit, že na nic nezapomenete.

 1. Osobní doklady: Nezapomeňte si vzít doklady totožnosti pro sebe a svého partnera, jako je občanský průkaz nebo pas.

 2. Zdravotní dokumenty: V porodnici budou chtít mít přehled o vašem zdravotním stavu, takže si připravte své zdravotní průkazy, výsledky vyšetření a předchozí porodní zprávy.

 3. Pojišťovací karta: Pokud jste pojištěni, nezapomeňte si vzít pojišťovací kartu a doklady ohledně vaší zdravotní pojišťovny.

 4. Kabelka s hygienickými potřebami: Určitě nezapomeňte na důležité hygienické potřeby jako jsou šampon, sprchový gel, zubní kartáček a pastu, hřeben nebo kulma na vlasy. S sebou můžete také vzít hydratační krémy a balzám na rty pro pocit pohodlí.

 5. Oblečení pro vás a novorozeně: Připravte si pohodlné oblečení a obuv pro sebe, která je vhodná pro nemocniční prostředí a snadnou kojení. Pro novorozeně si vezměte dostatek body, overalů a bavlněných čepiček.

 6. Plenky a poporodní vložky: Nezapomeňte na dostatek plenek ve velikosti pro novorozence a také na poporodní vložky pro sebe.

 7. Ostatní věci pro porodnici: Zvažte také další věci, které vám mohou zpříjemnit pobyt v porodnici, například svíčky, relaxační hudbu, knihu nebo tablet, abyste si mohla zabít čas.

Dejte si pozor na to, abyste si věci balila v dostatečném předstihu před odjezdem do porodnice, abyste měla čas na přípravu a nezbytné nákupy. S tímto kompletním seznamem nezbytností pro porodní tašku budete mít jistotu, že na nic nezapomenete.

2. Pohodlné oblečení a podložky pro maminku během porodu

2. Pohodlné oblečení a podložky pro maminku během porodu

V průběhu porodu je důležité, aby se maminka cítila co nejpohodlněji. Proto je klíčové vybrat správné oblečení a podložky, které jí budou poskytovat maximální komfort.

Co se týče oblečení, doporučuje se zvolit volné a pohodlné kousky, které budou snadno sundatelné. Pohodlné pyžamo je tak ideální volbou, které bude mamince poskytovat volnost pohybu. Doporučuje se také přibalit několik páru ponožek, aby si maminka udržela nohy teplé během porodu.

Podložky jsou dalším důležitým prvkem pro maminku během porodu. Podložka na spaní by měla být dostatečně tlustá a pohodlná, aby maminku podporovala při odpočinku a případných poloze pro porod. Přibalte také menší podložky, které můžete použít pro lehnutí před porodem nebo jako ochranu postele před propustnými tekutinami.

V neposlední řadě nezapomeňte na intimní hygienu. Přibalte dostatek hygienických vložek a podprsenku s podprsenkovými papírovičkami, která maminku udrží čistou a pohodlnou. Ujistěte se, že máte dostatek čistého prádla, abyste si mohli často převlékat a udržet tak vše v čistotě a svěžesti.

Celkově je klíčové, aby se maminka cítila dobře a pohodlně během porodu, a tak se zaměřte na vybrání pohodlného oblečení a správných podložek. To jí pomůže snížit stres a soustředit se pouze na cestu k novému členovi rodiny.
3. Hygienické potřeby pro maminku a novorozeně

3. Hygienické potřeby pro maminku a novorozeně

V procesu přípravy na příchod nového člena rodiny je důležité nezapomenout na . Tyto potřeby jsou nezbytné jak během pobytu v porodnici, tak i po návratu domů. Zařaďte je proto do seznamu nezbytností pro porodní tašku, abyste měli jistotu, že na všechny potřeby budete připraveni.

Pro maminku je nutné mít po ruce hygienické potřeby, které zajistí úplnou péči o její intimní oblast po porodu. Do porodní tašky byste měli zařadit vložky do podprsenky, hygienické vložky po porodu a intimní mýdlo vhodné pro tento citlivý čas. Nezapomeňte také na hygienické výrobky pro osobní hygienu, jako jsou šampon, zubní pasta a kartáček.

Pro novorozené dítě je také důležité zajistit správnou hygienu. Do porodní tašky byste měli zařadit jednorázové pleny, novorozenecké ubrousky, které jsou šetrné k dětské pokožce, měkké vlhčené ubrousky, které jsou ideální pro odstraňování jemného znečištění, a mastičku na pleny, která chrání citlivou dětskou pokožku před zarudnutím a podrážděním.

Podívejte se na náš kompletní seznam nezbytností pro porodní tašku, abyste měli jistotu, že na všechno potřebné budete připraveni. Vaše pohodlí a pohoda vašeho novorozeného dítěte jsou při příchodu domů z porodnice klíčové, a správně zvolené hygienické potřeby k tomu zásadně přispějí. Buďte na tuto důležitou událost dokonale připraveni a užijte si bezstarostné chvíle s vaším novým přírůstkem do rodiny.
4. Nepostradatelné předměty pro pohodlný pobyt v porodnici

4. Nepostradatelné předměty pro pohodlný pobyt v porodnici

Porodnice je místo, kde strávíte několik dní před a po porodu. Aby byl váš pobyt co nejpohodlnější, je důležité si předem připravit tašku s nezbytnostmi. Zde je kompletní seznam předmětů, které byste měli mít s sebou.

 1. Hygienické potřeby: Nezapomeňte si sbalit šampon, sprchový gel, zubní pastu, kartáček a další věci na osobní hygienu. Porodnice obvykle poskytují základní hygienické potřeby, ale můžete mít své vlastní, pokud jste na ně zvyklí.

 2. Pohodlné oblečení: Mějte s sebou pohodlné a volné oblečení, včetně noční košile, pyžama a teplého svetru. Nezapomeňte také na pantofle či teplé ponožky, abyste měli v porodnici pohodlně na nohách.

 3. Podložky na prsa: Jestliže plánujete kojení, může se vám hodit podložka na prsa. Tyto podložky absorbují případné úniky mléka a udržují prsa suchá a čistá. Ještě před porodem si dobře přečtěte, jak správně používat a vyměňovat podložky.

 4. Mobilní telefon a nabíječka: Během pobytu v porodnici budete chtít sdílet radostné zprávy o narození svého dítěte s rodinou a přáteli. Nesmíte zapomenout na mobilní telefon a nabíječku, abyste měli možnost komunikovat a sdílet fotografie.

 5. Dětské oblečení: Nepostradatelnou součástí tašky do porodnice je také oblečení pro vaše novorozené dítě. Je vhodné mít s sebou pěkný set oblečení, pleny, novorozenecké mikiny, potřebné bylinné extrakty a další potřeby pro vaše miminko.

 6. Doklady a seznamy: Nepostradatelné jsou také doklady, jako jsou občanský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny a porodnická zpráva. Může se vám také hodit seznam telefonních čísel lékařů, rodinných příslušníků a dalších důležitých kontaktů.

Pamatujte, že všechny tyto předměty jsou doporučené, ale každá žena si může sbalit tašku dle vlastních potřeb. Mějte na paměti, že porodnice poskytují základní výbavu, ale osobní předměty a pohodlí si musíte zabezpečit sami.
5. Zásoby potravy a nápojů pro energii během porodu

5. Zásoby potravy a nápojů pro energii během porodu

V průběhu porodu je důležité mít dostatek energie, abyste mohli překonat fyzickou námahu a podporovali tělo v tomto důležitém procesu. V tomto příspěvku se podíváme na nezbytnosti potravin a nápojů, které byste měli zahrnout do své porodní tašky, abyste si udrželi silnou pohotovost.

 1. Pitný režim: Během porodu je důležité hydratovat své tělo, zejména pokud trvá déle než pár hodin. Mít u sebe láhev s čerstvou vodou nebo iontovými nápoji, které obnoví vaši energii a minerální rovnováhu, je klíčové. Doporučuje se také občerstvovat se lehkými nápoji bez cukru, například kokosovou vodou.

 2. Lehké občerstvení: Během porodu je dobré mít u sebe nějaké lehké občerstvení, které vám dodá energii a zasytí hlad. Můžete zvážit potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou ovoce, suchary, ořechy nebo jogurtové smoothie. Je důležité vybrat potraviny, které jsou snadno stravitelné a nebudou obtěžovat žaludek.

 3. Hygienické potřeby: Nezapomeňte také zahrnout hygienické potřeby do své porodní tašky. To zahrnuje vkládáky, intimní ubrousky, tělový krém, který vám pomůže udržet pokožku hydratovanou, a balzám na rty, který zabrání hořkostem. Ujistěte se, že máte také dostatek vysoušečů, abyste se cítili svěže a pohodlně během celého porodu.

 4. Tabulka se seznamem potřeb: Zde je přehledná tabulka s důležitými potřebami, které byste měli zvážit pro svou porodní tašku. Tato tabulka vám poskytne jasný a strukturovaný seznam, abyste se vyhnuli jakémukoli zapomenutí.
Položka Množství
Voda 1 láhev
Iontový nápoj 1 lahev
Ovoce 2 kusy
Suchary 1 balení
Ořechy 1 sáček
Jogurtový smoothie 1 lahvička
Vkládáky 10 kusů
Intimní ubrousky 1 balení
Tělový krém 1 tuba
Balzám na rty 1 balení
Vysoušeče 10 kusů

Pamatujte, že každá žena může mít jiné potřeby během porodu, takže si přizpůsobte svou přilbu a potřeby svým individuálním preferencím. Nezapomeňte konzultovat s vaším lékařem nebo porodníkem, pokud máte nějaké zvláštní potřeby nebo dotazy ohledně potravin a nápojů během porodu.
6. Ochrana a péče o novorozené dítě

6. Ochrana a péče o novorozené dítě

Vítáme vás u našeho komplexního seznamu nezbytností, které byste si měli vzít s sebou do porodnice pro péči o vaše novorozené dítě. Před příchodem malého zázraku na svět je důležité mít vše připravené, abyste se mohli plně soustředit na radostný okamžik porodu. Následující seznam vám poskytne přehled o potřebách, které nejenže poskytnou vašemu dítěti pohodlí a bezpečí, ale také ulehčí vaší práci jako novým rodičům.

 • Oblečení pro novorozence: Nezapomeňte si přibalit dostatečné množství bavlněných kombinéz, punčocháčů, čepic, rukaviček a ponozek. Důležité je, aby oblečení bylo pohodlné, větrané a snadno se otevíralo, protože budete potřebovat měnit pleny a hygienické potřeby.
 • Pleny: Zásoba plen je základem pro každého novopečeného rodiče. Můžete zvolit jednorázové plenky nebo pleny látkové. Doporučujeme mít s sebou dostatečné množství, abyste se vyhnuli zbytečným starostem.
 • Hygiena: Nezapomeňte také na mýdlo pro novorozence, krém na opruzeniny, vlhčené ubrousky, termometr, nůžky na nehty a jemnou kartáček na vlasy. To všechno vám pomůže udržet vaše dítě čisté a pohodlné.

Vypravte se do porodnice připraveni se vším, co vaše novorozené dítě potřebuje. Nepodceňujte malé detaily, které mohou udělat velký rozdíl ve vaší péči. Děkujeme, že jste si přečetli náš článek o potřebách do porodnice a kompletním seznamu té nezbytné věcičky, kterou byste měli mít ve své porodní tašce. Doufáme, že jsme Vám pomohli získat větší jistotu a přehled o tom, co s sebou do porodnice vzít. Zde jsou klíčová ponaučení, která byste si měli zapamatovat:

 1. Dopřejte si čas a prostudujte seznam předem. Nechcete v posledním momentu zjistit, že něco zásadního zapomenete.

 2. Zkuste zanechat dostatek místa ve své tašce na vysoké podpatky nebo oblíbenou knihu – potřeby pro povzbuzení jsou také důležité.

 3. Pořiďte si několik kopií svého rodného plánu a dejte je personálu na oddělení porodnice. Ujistěte se, že si je přečtou a budou je dodržovat.

 4. Nezapomeňte na pěnový polštář nebo nafukovací kruh, který Vám může přinést úlevu a pohodlí během kontrakcí.

 5. Nechte si tašku připravenou pár týdnů před termínem porodu. Nemusíte tak honit čas v poslední chvíli, a můžete si užívat první cenné momenty s novorozencem.

Doufáme, že tyto rady Vám usnadní přípravu na porod a přinesou Vám klid. Přejeme Vám pevné zdraví a bezproblémový porod!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *