Cvičení core po porodu video: Domácí cvičení pro posílení středu těla

Cvičení core po porodu video: Domácí cvičení pro posílení středu těla

Vítejte uvnitř! V tomto článku se zaměříme na jednu z nejdůležitějších oblastí, kterou po porodu musíme posilovat – náš střed těla. Po porodu se často ptáme sami sebe, jak znovu získat sílu a stabilitu v oblasti břicha a pánevního dna. Ať už jste novopečenou maminkou nebo hledáte účinné cvičení pro posílení svého středu těla, jste tu správně!

V našem domácím cvičebním videu vám představíme jednoduchá cvičení na posílení core. Odhalíme vám skvělé techniky, které pomohou upevnit břicho, posílit pánevní svaly a obnovit stabilitu po porodu. Nezáleží na tom, jak dlouho již od vašeho porodu uplynulo, naše cvičení jsou vhodná pro všechny maminky v každé fázi po porodu.

Buďte připraveni cítit se silnější a získat zpět kontrolu nad svým tělem. Připravte se na naši úžasnou cestu k posílení jádra vašeho těla!

Proč je cvičení core po porodu důležité?

Cvičení core po porodu je velmi důležité pro obnovení síly a stability středu těla po těžkém procesu porodu. V tomto videu vám přinášíme několik jednoduchých a efektivních cviků, které můžete provádět pohodlně z pohodlí svého domova. Cílem těchto cvičení je posílit břišní svaly, pánevní dno a zádové svaly, které jsou často oslabené v průběhu těhotenství a porodu.

Výhody cvičení core po porodu jsou mnoho. Kromě posílení svalů a obnovení stability může toto cvičení také pomoci snížit riziko bolesti zad, zlepšit držení těla a zlepšit celkovou funkci břišní dutiny. Cvičení core je také skvělou prevencí proti možným pánevním problémům a inkontinenci.

V tomto videu vám představíme několik cviků, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé cvičence. Budete překvapeni, jak rychle se můžete cítit silnější, stabilnější a pohodlnější ve svém těle po pravidelném cvičení core. Připojte se k nám a získáte znalosti a dovednosti pro zdravou a silnou jádrovou sílu.

Správné techniky cvičení core po porodu

V ideálním případě se cvičení na posílení svalů core může vrátit do života novopečené maminky již několik týdnů po porodu. Přirozeně ale každý tělo je jiné a časové rozmezí se může lišit. Cvičení core je zaměřené na posílení svalů břicha, beder a pánevního dna, které jsou během těhotenství velmi namáhány. Pomocí správných technik a posturálních cviků můžete zlepšit stabilitu, posturální problémy a případné bolesti.

V tomto videu se naučíte domácí cvičení pro posílení středu těla po porodu. Je důležité začít pomalu a postupně zvyšovat intenzitu a náročnost cvičení. Začněte s jednoduchými cviky, jako jsou například upažování s míčkem, zpevňování pánevního dna nebo stabilizační cviky na rovné podložce. Postupně přidávejte cviky s větší náročností, jako jsou například planking, bird dog nebo kruhové cvičení na fitballu.

Můžete využít také speciálních pomůcek, jako jsou cvičební balony nebo elastické pásy, které vám pomohou zintenzivnit cvičení. Nezapomeňte důkladně dýchat během cvičení a zaměřit se na správnou techniku. Pokud se cítíte unavené nebo bolestivé, přizpůsobte si cvičení tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Sledujte své tělo a buďte trpělivé – posílení core svalů po porodu je proces, který vyžaduje čas a pravidelnost. A hlavně si užijte cvičení a posílejte tak správné signály do svého těla!
Nejlepší domácí cvičení pro posílení středu těla

Nejlepší domácí cvičení pro posílení středu těla

Jako novopečená matka se snažíte najít způsob, jak posílit své tělo po porodu. Jednou z nejlepších cest, jak toho dosáhnout, je cvičení zaměřené na střed těla, takzvaný "core". Posilování jádra je klíčové pro správnou posturu, funkčnost pohybů a prevenci případných zranění. Nejlepší zprávou je, že můžete provádět tyto cviky z pohodlí svého domova! Není potřeba žádných složitých zařízení, stačí vám pouze vytrvalost a odhodlání.

Jedním z obecně známých cviků pro posílení středu těla je planš. Pro správnou techniku položte si předloktí na podlahu a zároveň se zvedněte na špičky nohou. Držte pánev rovně a tiskněte bricho k páteři. Cvik můžete zesílit tím, že budete držet tuto pozici po delší dobu, například 30 sekund a postupně si čas zvyšujte.

Dalším účinným cvičením je tzv. "Bird Dog". Postavte se na všechny čtyři s koleny pod boky a ruce pod rameny. Následně zvedněte protilehlou ruku a nohu a harmonicky je vytáhněte ven. Držte páteř pevně a vyhýbejte se prohnání zad. Tento cvik pomáhá posílit nejen střed těla, ale i dolní část zad a zlepšit koordinaci pohybů. Opakujte 10-12 opakování na každou stranu.

Konečně, placka je dalším skvělým cvičením pro posílení středu těla. Lehněte si na podlahu na břicho a poté se podepřete na předloktích a špičkách nohou. Držte tuto pozici co nejdéle, správná technika je klíčová. Nenechte pánevní oblast propadat dolů ani zvedat příliš vysoko. Začněte pomalu a postupně zvyšujte dobu držení.

Tyto cviky pro posílení středu těla se mohou stát důležitou součástí vašeho cvičebního programu, ať už jste právě prošli porodem nebo se snažíte zlepšit svou celkovou kondici. Dodržování správné techniky a pravidelnost jsou klíčové. Pamatujte, že každé tělo je jiné, takže se přizpůsobte svým možnostem a poslouchejte své tělo. Pokud jste si nejistá ohledně cviků, nebojte se požádat o radu odborníka. S pevným tělem a silným středem těla se budete cítit lépe a lépe zvládat svoje každodenní úkoly.
Jak často cvičit po porodu a jak dlouho jednotlivá cvičení vykonávat

Jak často cvičit po porodu a jak dlouho jednotlivá cvičení vykonávat

Po porodu je důležité posilovat svaly core (středu těla), aby se zvýšila stabilita pánevního dna a zlepšila celková síla a tón svalů. Cvičení core po porodu je také účinným způsobem, jak se vrátit do formy po těhotenství. Jak často byste měli cvičit po porodu a jak dlouho jednotlivá cvičení vykonávat? To je častá otázka mezi novými maminkami.

Na začátku po porodu se doporučuje začít s mírným cvičením, například s chůzí nebo jóga pro začátečníky. Postupně můžete přidávat cviky zaměřené na posilování core svalů. Zde je několik tipů ohledně frekvence cvičení a délky jednotlivých cviků:

 • Začněte s cvičením 2-3 krát týdně a postupně zvyšujte počet dnů. Cvičení by mělo být pravidelné, ale ne příliš náročné na vaše tělo. Dávejte si pozor na příznaky nadměrné únavy nebo bolesti a upravte svůj cvičební plán podle potřeby.

 • Jednotlivé cviky by měly být vykonávány v sériích po 8-10 opakováních. Zaměřte se na správnou techniku provedení cviku a postupně posilujte svou sílu. Pokud se cítíte unavení, udělejte si krátkou přestávku a pokračujte dál.

 • Celková délka cvičení by měla být mezi 20 a 30 minutami. Pokud si nejste jisti, které cviky zahrnout do svého cvičebního plánu, můžete se poradit s odborníkem na rehabilitaci nebo cvičitelem. Zároveň si dávejte pozor na přílišnou namáhání a nepřetěžování těla.

Pamatujte si, že každé tělo je jedinečné a potřebuje čas na zotavení po porodu. Poslechněte své tělo, buďte trpěliví a postupně se vracejte k aktivitám a cvičení. S pravidelným cvičením a správným přístupem budete mít pevné a zdravé tělo i po porodu.

Variace cvičení core po porodu pro různé úrovně kondice

Domácí cvičení pro posílení core po porodu je skvělým způsobem, jak obnovit sílu a stabilitu vašeho těla po porodu. Bez ohledu na vaši současnou úroveň kondice, existuje řada různých cvičení, která můžete provádět ve svém vlastním domě, aby se vaše jádro stalo pevnějším a odolnějším.

Zde je několik cviků core po porodu, které můžete zahrnout do svého tréninkového plánu:

 1. Plank: Plank je vynikajícím cvičením pro posílení břišních svalů a stability. Začněte v poloze, kdy jste na všech čtyřech a poté se posuňte na předloktí a špičky nohou. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a postupně zvyšujte čas.

 2. Bridge: Bridge je skvělým cvičením pro posílení hýždí a dolní části zad. Lehněte si na záda s ohnutými koleny a nohami na podlaze. Zvedněte pánve nahoru, takže vaše tělo vytváří přímou linii od ramen po kolena. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a opakujte 10krát.

 3. Bird dog: Bird dog je kombinací cviku plank a předpažení. Začněte v poloze na kolenou a rukou na zemi. Současně zvedněte protilehlou ruku a nohu do vzduchu, aby byly tělo a noha v jedné linii. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund a opakujte na druhé straně.

Můžete také zvážit použití balanční podložky, či bosu míčku pro cvičení core po porodu. Tyto pomůcky posílí vaše jádro ještě více a současně zvýší stabilitu a koordinaci.

Nenechte se odradit současnou úrovní kondice. Sestavte si tréninkový plán, který zahrnuje cvičení core po porodu a postupně zvyšujte náročnost cviků, jak se budete cítit silnější. Nezapomeňte také na správné dýchání a uvolnění, což vám pomůže dosáhnout lepších výsledků.

Jak postupně zvyšovat intenzitu cvičení core po porodu

Po porodu je klíčové postupně zvyšovat intenzitu cvičení pro posílení našeho core. Domácí cvičení je ideální příležitostí, jak začít posilovat střed těla v pohodlí domova. Pokud toho chcete dosáhnout, je důležité dodržovat určitá pravidla a postupně zvyšovat náročnost cvičení. Zde je několik tipů, jak postupovat krok za krokem:

 1. Začněte s jednoduchými cviky: Začátek je vždycky nejtěžší, zvlášť po porodu. Proto je klíčové začít s jednoduchými cviky, které nezatěžují naše tělo příliš. Klasické plankingy jsou skvělým začátkem, ale provádějte je v mírné intenzitě a postupně prodlužujte dobu.

 2. Věnujte se správné technice: Správná technika cvičení je naprosto klíčová, zvlášť po porodu, kdy je naše tělo oslabené. Dbejte na to, abyste cvičení prováděli správnou technikou a v případě pochybností se poraďte s odborníkem či cvičitelem.

 3. Postupně zvyšujte náročnost: Jakmile se cítíte v pohodě s jednoduchými cviky, je čas na zvyšování náročnosti. Můžete zkusit cvičení na balance boardech, cviky s resistancí nebo s dětskou gymnastickou míčkem. Fantazii se meze nekladou!

Buďte však ohleduplní ke svému tělu a poslouchejte jeho signály. Pokud se cítíte příliš unavené nebo bolestivé, nenutte se do dalšího cvičení a raději si dejte odpočinek. Postupné zvyšování intenzity cvičení core po porodu je skvělou cestou k posílení středu těla a zlepšení vaší kondice. S trochou trpělivosti a pravidelným cvičením se brzy dostaví výsledky!

Důležitost správného dýchání při cvičení core po porodu

Po porodu se ženy často zaměřují na to, jak co nejdříve získat zpět svou původní postavu. Jednou z oblastí, která je po porodu často oslabená, je tzv. core, neboli střed těla. Správně zabudovaný core je klíčový pro udržení správného držení těla a prevenci bolesti zad. Jedním z důležitých prvků při cvičení core po porodu je správné dýchání.

Správné dýchání během cvičení má mnoho výhod. Pomáhá udržovat správnou stabilitu středu těla, podporuje svalovou aktivitu a zajišťuje potřebnou energii. Při cvičení core po porodu můžete využít následující techniky dýchání:

 • Dýchání břišní: Představte si, že břicho je jako balón. Při nádechu jej plněte vzduchem, nechávejte břicho vystupovat. Při výdechu se břicho stahuje, jako byste vyfukovali vzduch z balónu. Toto dýchání pomáhá aktivovat hluboké svaly core.

 • Dýchání přes pánev: Představte si, že pánev je jako nádoba s vodou. Při nádechu dovolte, aby vzduch pronikal do pánevního dna a plnil jej jako vodu v nádobě. Při výdechu se pak pánev stahuje a vzduch "vytéká". Toto dýchání pomáhá posilovat svaly pánevního dna, které jsou důležité pro správnou funkci core.

Správné dýchání je zásadní pro efektivitu cvičení. Při cvičení core po porodu je důležité se zaměřit na správné dýchání a naučit se ho provádět správně. Použijte tyto jednoduché techniky dýchání a uvidíte rozdíl ve své cvičební rutině.

Cvičení core po porodu jako součást rehabilitace pánevního dna

Cvičení core po porodu je důležitou součástí rehabilitace pánevního dna a celého těla po porodu. Po porodu je ženské tělo značně oslabené a potřebuje čas na obnovu síly a flexibility. Cvičení core se zaměřuje na posílení svalů břicha, dolního zadu a pánevního dna, což může pomoci snížit bolesti zad a zlepšit posturální stabilitu.

Domácí cvičení pro posílení středu těla jsou skvělou možností, jak začít se cvičením core po porodu. Klíčové je začít s jemnými cviky a postupně zvyšovat intenzitu a náročnost cvičení. Zde je několik tipů na cviky, které můžete začlenit do svého tréninkového plánu:

 1. Pelvic tilt: Ležte na zádech s ohnutými koleny a nohy na zemi. Pomalu zvedněte pánev směrem nahoru, stahujte svaly pánevního dna a držte tuto pozici 5-10 sekund. Poté se vracejte zpět do výchozí polohy.

 2. Zkracovač svalů břicha: Ležte na zádech s ohnutými koleny a nohy na zemi. Zvedněte hlavu a ramena od podložky a pomalu svažujte horní tělo směrem k nohám. Přitom stahujte svaly břicha. Držte tuto pozici 5-10 sekund a vracejte se zpět do výchozí polohy.

 3. Plank: Přeneste svou váhu na předloktí a špičky nohou a držte tělo ve správné linii. Stahujte svaly břicha a zůstaňte v této poloze 10-30 sekund. Opakujte několikrát.

Je důležité si uvědomit, že cvičení core po porodu by mělo být prováděno s ohledem na individuální potřeby ženy. Pokud máte jakékoli otázky či obavy ohledně bezpečnosti cvičení, konzultujte to se svým ošetřujícím lékařem nebo fyzioterapeutem. Vždy začínejte s lehčími cviky a postupně pracujte na posílení svého středu těla. Nezapomeňte také na správné dýchání během cvičení a na dostatečný odpočinek mezi sériemi.
Jaké jsou možné chyby při cvičení core po porodu a jak je předejít

Jaké jsou možné chyby při cvičení core po porodu a jak je předejít

Mnoho žen se po porodu snaží posílit svůj core a obnovit sílu svého středu těla. Cvičení core je skvělý způsob, jak se vrátit zpět do formy a zároveň předejít potenciálním problémům s páteří a pánevním dnem. Nicméně existuje několik běžných chyb, které je třeba se vyhnout, abyste dosáhli maximálních výsledků a minimalizovali riziko poranění.

 1. Nesprávná technika: Správná technika je klíčová při cvičení core po porodu. Mnoho žen se snaží příliš rychle posilovat svůj břišní sval, což může vést k přepětí a přetížení. Je důležité začít s cviky, které jsou vhodné pro vaše tělo v této fázi. Postupně zvyšujte intenzitu a obtížnost cvičení, nikdy nezapomínejte na správnou techniku.

 2. Nedostatečné zahřátí: Předtím než začnete cvičení core, je důležité se dobře zahřát. Zvláště po porodu, vaše svaly jsou pravděpodobně natěžované a potřebují se připravit na náročné cvičení. Udělejte si 10-15 minutové zahřátí, které zahrnuje dynamické strečink či lehké kardiovaskulární aktivity, jako je chůze nebo rotoped.

 3. Ignorování signálů těla: Poslechněte své tělo. Je důležité cvičit s rozumností a vyhýbat se jakýmkoli cvikům, které vám způsobují bolest nebo nepohodlí. Pozorujte své tělo během cvičení a reagujte na signály, které vám posílá. Jestliže něco bolí, přestávejte s cvičením a vyhledejte radu odborníka.

Paměste si tyto tipy a uchopte domácí cvičení core po porodu správně. Pamatujte, že posilování core je proces a vyžaduje trpělivost a čas. Pokud jste si nejistí, vyhledejte radu od trenéra nebo lékaře, abyste se ujistili, že vaše cvičení je správně vykonáváno a přizpůsobeno vašim potřebám. S pevnou vůli a správnými informacemi, věříme, že uvidíte skvělé výsledky při posilování svého core po porodu. Doufáme, že jste si užili toto video cvičení pro posílení středu těla po porodu. Je to skvělý způsob, jak obnovit sílu a stabilitu vašeho těla po mateřství. Ačkoliv je důležité pamatovat na to, že každé tělo je jiné, ať už jste po porodu nebo ne, tato série cviků je navržena tak, aby byla bezpečná a přizpůsobivá pro všechny.

Během těhotenství a porodu je střed vašeho těla mimořádně namáhán. Pravidelné cvičení core svalů vám pomůže obnovit sílu, posílit břišní svaly, zlepšit posturu a snížit riziko bolesti zad. Nejlepší na tom je, že to můžete udělat z pohodlí svého domova.

Tato videa nabízejí různé úrovně obtížnosti, takže si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Ale pamatujte, že poslouchání svého těla je klíčové. Pokud něco necítíte správně nebo vás něco bolestí, okamžitě přestaňte cvičit.

Doufáme, že vás naše tipy a cviky inspirovaly k posílení svého jádra po porodu. S pravidelným cvičením a péčí o sebe se můžete vrátit do formy a cítit se silně a sebevědomě ve svém těle.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *