Kegelovy cviky po porodu – Jak Posílit a Upevnit Svaly na Intimních Místech

Kegelovy cviky po porodu – Jak Posílit a Upevnit Svaly na Intimních Místech

Vítejte uvnitř! V tomto článku se zaměříme na jednoduché, ale efektivní kegelovy cviky po porodu, které vám pomohou posílit a upevnit svaly na intimních místech. Není tajemstvím, že tělo prochází mnoha změnami během těhotenství a porodu, které mohou ovlivnit svalovou strukturu. Kegelovy cviky jsou skvělým způsobem, jak se vrátit do formy a zlepšit zdraví pánevního dna. V tomto článku vám představíme jednoduché cviky, které můžete provádět kdykoliv a kdekoliv. Budeme si také povídat o důležitosti správné techniky a dalších tipů, díky kterým se stanete expertem ve vlastní péči o pánevní svaly. Připravte se naučit, jak se postarat o sebe a vytvořit silný a zdravý trenér v intimních oblastech!
1. Základní informace o kegelových cvicích po porodu

1. Základní informace o kegelových cvicích po porodu

Kegelovy cviky jsou jednoduchou, ale účinnou metodou, jak posílit a upevnit svaly na intimních místech po porodu. Tyto cviky jsou zaměřeny na posilování pánevního dna, které utrpí značné natažení během těhotenství a porodu. Tato oblast je důležitá pro správnou funkci močového měchýře, dělohy a konečníku.

Pro správné provedení kegelových cviků je třeba najít správné svaly pánevního dna. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je začít cvičit, když močíte. Během močení se zapojí právě tyto svaly. Jakmile je najdete, můžete cvičit v libovolné poloze – stojící, ležící nebo sedící.

Kegelovy cviky se provádějí stahováním a uvolňováním svalů pánevního dna. Začněte pomalými stahy po dobu 2-3 sekund, pak uvolněte svaly po dobu 2-3 sekund. Postupně prodlužujte dobu stahování a uvolňování, až dosáhnete 10 sekund. Doporučuje se provést 10 opakování cviku, 3krát denně. Pravidelnost a dlouhodobost jsou klíčové pro dosažení výsledků.

Pokud platíte větší pozornost svému pánevnímu dnu a pravidelně cvičíte kegelovy cviky, můžete očekávat zlepšení stavu vašich svalů a zároveň předcházet problémům jako je inkontinence moči. Užívejte si důslednost a trpělivost v průběhu cvičení a sledujte, jak se vaše tělo postupně posiluje a zpevňuje.

2. Klíčové výhody posílení svalů v intimní oblasti po porodu

2. Klíčové výhody posílení svalů v intimní oblasti po porodu

Po porodu je důležité posílit a upevnit svaly v intimní oblasti, a to zejména s pomocí Kegelových cviků. Tato cvičení jsou jednoduchá, ale velmi účinná metoda, která vám pomůže získat kontrolu a sílu v této oblasti.

Kegelovy cviky cílí na svaly pánevního dna, které jsou zodpovědné za podporu orgánů v pánevní oblasti, včetně dělohy, močového měchýře a konečníku. Po porodu jsou tyto svaly často oslabené a mohou způsobovat problémy, jako je inkontinence moči.

Posílení těchto svalů má mnoho klíčových výhod pro vaše zdraví a pohodu:

 1. Prevence a léčba inkontinence moči – Kegelovy cviky jsou skvělou prevencí a také efektivní léčbou inkontinence moči. Posilováním svalů pánevního dna se zlepšuje jejich schopnost udržet moč a snižuje se riziko úniku.

 2. Zvýšení sexuálního potěšení – Silnější svaly v intimní oblasti vám mohou pomoci dosáhnout intenzivnějších orgasmů. Kegelovy cviky zlepšují prokrvení této oblasti a zvyšují citlivost.

 3. Rychlejší zotavení po porodu – Posílení svalů pánevního dna pomáhá rychlejšímu zotavení po porodu. Silné svaly podporují uzdravování tkání a svalového tónu, což může snížit bolest a nepohodlí.

 4. Lepší postava – Posilování svalů v intimní oblasti může také pomoci zlepšit celkový vzhled těla. Silné svaly pánevního dna mohou například výrazně zlepšit postavu břicha a tvar zadku.

Pamatujte si, že pravidelnost je klíčem k úspěchu. Pokud budete cvičit Kegelovy cviky pravidelně a správně, budete brzy oceňovat všechny výhody a zlepšení, které s sebou nesou.
3. Správná technika kegelových cviků po porodu

3. Správná technika kegelových cviků po porodu

Po porodu je důležité posílit a upevnit svaly na intimních místech, zejména pánevní dno. Jednou z nejefektivnějších metod je provádění kegelových cviků. Správná technika kegelových cviků je klíčová pro dosažení požadovaných výsledků.

Nejprve se ujistěte, že se cvičení provádí s prázdným močovým měchýřem. Poté se pohodlně usaďte nebo lehněte a uvolněte své svaly.

 1. Najděte správné svaly: Začněte tím, že si představíte, že zadržujete moč nebo střevní plyn. Pociťte svaly, které se přitom stahují. To jsou právě svaly pánevního dna, které chcete posílit.

 2. Správná technika cvičení: Pomalu a kontrolovaně stahujte svaly pánevního dna a držte je stáhnuty po dobu 5 sekund. Poté svaly uvolněte po dobu 5 sekund. Opakujte tento cyklus 10 až 15krát. Důležité je nezadržovat dech ani napínat další svaly těla během cvičení.

 3. Postupně zvyšujte náročnost: Jakmile se cítíte pohodlně, můžete postupně prodlužovat dobu stahu a uvolnění svalů. Také můžete cvičit ve stoje nebo přidat cviky s váhou, jako je použití vaginálních kuliček.

Pravidelnost je klíčem k úspěchu. Doporučuje se provádět tyto cviky minimálně třikrát denně a postupně zvyšovat jejich počet. Pokud nejste jisti, zda cvičení provádíte správně, konzultujte se s odborníkem, například s porodní asistentkou nebo fyzioterapeutem specializujícím se na pánevní dno.

4. Různé varianty kegelových cvičení pro posílení intimních svalů po porodu

Rozhodli jste se podniknout kroky k posílení a upevnění svalů na intimních místech po porodu? Dobrá volba! Kegelovy cviky jsou jednoduchá a účinná metoda, která vám pomůže dosáhnout toho cíle. Jedná se o speciální cvičení, která zaměřují právě na svaly pánevního dna, které jsou po porodu často oslabené.

Zde je několik různých variant kegelových cvičení, které si můžete vyzkoušet:

 1. Základní kegelovy cviky: Tento cvik je nejzákladnější formou kegelových cvičení. Spočívá v postupném stahování a uvolňování svalů pánevního dna. Začněte tím, že si sednete pohodlně a zhluboka dýchejte. Následně se snažte stisknout svaly jako byste zadržovali moč a stisknutí pak uvolněte. Opakujte toto cvičení několikrát denně.

 2. Pokročilé kegelovy cviky: Pokud zvládáte základní kegelovy cviky, můžete přejít na pokročilejší varianty. Jedna z nich je cvičení progresivního napětí. Začněte jako u základních cviků a postupně zvyšujte sílu stisku svalů a délku držení. Zaměřte se také na to, abyste udržela správnou pozici těla a nepoužívala k dalšímu stahování svalstva břich a stehen.

 3. Pomůcky pro kegelovy cviky: Pro zvýšení účinnosti cvičení můžete využít také různé pomůcky. Například můžete použít vaginální koule, které vložíte a snažíte se je udržet pomocí stahování svalů pánevního dna. Další možností jsou elektrostimulační přístroje, které stimulují svaly elektrickými signály a pomáhají jejich posílení.

Je důležité si uvědomit, že kegelovy cviky vyžadují pravidelnost a trpělivost. Nečekejte okamžité výsledky, ale s pravidelným cvičením a pevnou vůlí se brzy dočkáte posílení a upevnění svalů na intimních místech.
5. Jak začít s kegelovými cviky po porodu - tipy a rady

5. Jak začít s kegelovými cviky po porodu – tipy a rady

Po porodu je důležité posílit a upevnit svaly na intimních místech, a jednou z nejefektivnějších metod je provádění kegelových cviků. Tyto cviky se zaměřují na posílení pánevního dna a pomáhají snižovat riziko inkontinence moči a dalších problémů spojených s porodem. Jak začít s kegelovými cviky po porodu a dosáhnout maximálních výsledků? Zde je pár tipů a rad, které vám mohou pomoci:

 1. Najděte správné svaly: Před tím, než začnete s kegelovými cviky, je důležité si přesně zmapovat své svaly pánevního dna. To můžete udělat například tím, že během močení zkusíte na chvíli zastavit proud moči. Svaly, které při tomto pokusu použijete, jsou ty správné. Je ale důležité si uvědomit, že kegelovy cviky by neměly být prováděny během močení, ale pouze pro procvičení a posílení svalů.

 2. Správná technika: Jakmile jste si našli správné svaly, můžete začít s kegelovými cviky. Sedněte si v pohodlné poloze a uvolněte všechny svaly kolem intimních partií. Poté stiskněte svaly pánevního dna a podržte toto napnutí po dobu 5 sekund. Poté uvolněte svaly na 5 sekund a opakujte toto procvičování alespoň 10krát. Postupem času můžete zvyšovat délku podržení napnutí a počet opakování.

 3. Pravidelnost: Stejně jako u jakéhokoli cvičení, je důležité zapojit kegelovy cviky do pravidelného tréninkového programu. Doporučuje se provádět tyto cviky minimálně 3krát denně, ideálně v různých časech a situacích. Například před spaním, po probuzení, nebo během běžných činností, jako je vaření, mytí nádobí nebo utírání prachu. Pravidelnost je klíčem k úspěchu při posilování a upevňování svalů pánevního dna.

Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy a začněte s kegelovými cviky po porodu co nejdříve. S pravidelným tréninkem se můžete těšit na silné a upevněné svaly na intimních místech, což přispěje k vašemu celkovému zdraví a blahobytu. Nezapomeňte, že každá žena je jedinečná a každý porod má své specifické vlivy na tělo, proto je důležité poslouchat své vlastní tělo a přizpůsobit cvičení svým potřebám.

6. Doporučené frekvence a délka tréninku kegelových cviků po porodu

Po porodu je důležité posílit a upevnit svaly na intimních místech, a cviky kegel jsou skvělým způsobem, jak toho dosáhnout. Doporučenou frekvencí pro cvičení je alespoň třikrát denně.

Je důležité najít si vhodný čas a místo, kde se můžete soustředit pouze na své cvičení. Vhodný čas může být například při kojení nebo před spaním, a místo může být klidné prostředí ve vašem domě.

Délka tréninku by měla být postupně zvyšována. Začněte s cvičením po dobu 5 sekund a pomalu zvyšujte až na 10 sekund. Po každé kontrakci relaxujte svaly po dobu 10 sekund. Celkově byste měli absolvovat minimálně 10 opakování.

Zde je jednoduchý a účinný cvičební plán, který můžete dodržovat:

 • Den 1-7: 3 série cvičení x 5 kontrakcí na 5 sekund s 10 sekundovou pauzou mezi
 • Den 8-14: 3 série cvičení x 10 kontrakcí na 5 sekund s 10 sekundovou pauzou mezi
 • Den 15-21: 3 série cvičení x 10 kontrakcí na 7 sekund s 10 sekundovou pauzou mezi
 • Den 22-28: 3 série cvičení x 10 kontrakcí na 10 sekund s 10 sekundovou pauzou mezi

Pokud budete pravidelně cvičit podle tohoto plánu, můžete postupně zvyšovat frekvenci i délku kontrakcí. Nezapomeňte, že je to individuální proces a každý ženský tělo je odlišné, takže si vždy poslouchejte svůj vlastní pokrok a neusilujte o přehnané výsledky.

7. Jak zvýšit efektivitu cvičení kegelových svalů po porodu

Kegelovy cviky jsou skvělým způsobem, jak posílit a upevnit svaly na intimních místech po porodu. Tyto svaly, známé také jako kegelovy svaly, jsou důležité pro zlepšení močové a sexuální funkce po porodu. Zvýšení jejich efektivity je klíčové pro zajištění rychlejšího zotavení a obnovení přirozené síly a elasticity.

Existuje několik způsobů, .

 1. Správná technika: Je důležité cvičit správnou technikou kegelových cviků. Při cvičení se zaměřte na kontrakci svalů pánevního dna, jako byste se snažili zastavit proud moči. Držte kontrakci po dobu 5 sekund a poté uvolněte. Opakujte 10 až 15krát až 3krát denně.

 2. Postupné zvyšování obtížnosti: Jakmile se naučíte správnou techniku, můžete začít postupně zvyšovat obtížnost cvičení. Začněte s kontrakcemi na 5 sekund, postupně zvyšujte na 10 sekund nebo více. Můžete také zkoušet cvičení ve různých polohách, jako je klečení nebo ležení na břiše, abyste zatížili svaly z různých úhlů.

 3. Pomocné pomůcky: Existuje několik pomůcek, které mohou zvýšit efektivitu cvičení kegelových svalů. Jednou z nich jsou vaginální kuličky, které se vkládají do pochvy a pomocí jejich váhy posilují svaly pánevního dna. Další možností jsou elektrické stimulátory, které pomáhají svalům se správně stahovat a uvolňovat.

Je důležité pravidelně cvičit kegelovy cviky a být trpělivý. Po porodu potřebují svaly čas na zotavení, ale s pravidelným cvičením a správnou technikou můžete efektivitu těchto cviků zvýšit a dosáhnout rychlejšího a účinnějšího zotavení.

8. Překonání možných obtíží při tréninku kegelových cviků po porodu

Možné obtíže při tréninku kegelových cviků po porodu mohou se zdát découragu очne na první pohled, ale s vhodnými technikami a správným postupem lze tyto obtíže úspěšně překonat. Zde je několik tipů, jak si poradit s těmito výzvami a posílit svaly na intimních místech:

 1. Vyberte si správný čas a místo: Je důležité najít si čas a soukromé místo, kde se můžete plně soustředit na cvičení. Rozhodněte se pro dobu, kdy budete mít klid a nebude vás nikdo rušit. Mnoho žen si vybírá například čas, kdy děti spí, nebo si najdou moment, kdy jsou samy doma.

 2. Relaxujte a uvolněte se: Při tréninku kegelových cviků je důležité mít uvolněnou a relaxovanou atmosféru. Před začátkem cvičení si udělejte chvíli jen pro sebe a pokuste se na nějakou dobu vypnout od každodenních starostí. Můžete si zapálit vonnou svíčku, uklidňující hudbu nebo si udělat relaxační koupel. Důležité je, aby se váš tělo cítilo v pohodě a klidu, což pomáhá s koncentrací a správným provedením cviků.

 3. Správná technika provedení cviku: Správná technika je klíčová při provádění kegelových cviků. Zkuste si představit, že svaly na intimních místech jsou jako výtah – při nádechu jezdí nahoru a při výdechu se vrací dolů. Při provádění cviků se soustřeďte na svaly pánevního dna a snažte se je stahovat a uvolňovat v rytmu dechu. Pro začátek můžete cvičit vleže, sedě nebo ve stoje – vyberte si pozici, ve které se cítíte nejvíce pohodlně. Cvičení by mělo být příjemné a nepřinášet žádnou bolest nebo nepohodlí. Pokud máte pochybnosti ohledně správné techniky, můžete se poradit s odborníkem, jako je například gynekolog nebo fyzioterapeut.

Překonání obtíží při tréninku kegelových cviků po porodu vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Pokud vám některé cviky přinášejí potíže, nebojte se požádat o pomoc odborníka. Mějte na paměti, že tato činnost je prospěšná pro zdraví vašeho těla a může přinést dlouhodobé výhody.

9. Integrace kegelových cviků do každodenního života – udržení silných svalů v intimní oblasti

Integrování kegelových cviků do každodenního života může být skvělým způsobem, jak posílit a upevnit svaly v intimní oblasti, zejména po porodu. Kegelovy cviky jsou jednoduché, ale účinné cvičení zaměřené na posilování pánevního dna. Pokud tyto cviky pravidelně provádíte, můžete si všimnout různých výhod, jako je zlepšení kontroly močení, zvýšení citlivosti a posílení orgasmu.

Existuje mnoho způsobů, jak integrovat kegelovy cviky do každodenního života. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci:

 1. Opakujte cviky v různých situacích – Cvičení můžete provádět v různých situacích, jako je stání v frontě, sedění v autě nebo čekání na autobus. Můžete si všimnout, že při provádění kegelových cviků na konkrétním místě získáte větší uvědomění o svém pánevním dnu.

 2. Spojujte cviky s každodenními aktivitami – Využijte čas, který trávíte například při vaření nebo čištění domácnosti. Během těchto činností se soustřeďte na kontrakci a uvolnění svalů pánevního dna.

 3. Vytvořte si cvičební plán – Pokud se chcete ujistit, že provádíte kegelovy cviky dostatečně často a správně, můžete si vytvořit cvičební plán. Například můžete si naplánovat, že budete cvičit třikrát denně po dobu 5 minut. Ujistěte se, že cviky provádíte správně, a pokud si nejste jisti, můžete se poradit s odborníkem.

Integrace kegelových cviků do každodenního života může být skvělým způsobem, jak posílit a upevnit svaly v intimní oblasti. Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, jaké výhody mohou kegelovy cviky přinést vašemu zdraví a celkovému pohodu. Buďte ohleduplní k vašemu pánevnímu dnu a připravte se na pozitivní změny, které toto cvičení může přinést. Děkuju, že jste si přečetli náš článek o kegelových cvicích po porodu a jak posílit a upevnit svaly na intimních místech. Doufám, že vám poskytl užitečné informace a podněty, jak se vrátit do formy po porodu.

Jedním z hlavních zjištění je to, že kegelovy cviky jsou skvělým způsobem, jak posílit pánevní svaly, které mohou být oslabeny během těhotenství a porodu. Tyto cviky jsou jednoduché a můžete je provádět kdykoliv a kdekoli.

Důležité je si uvědomit, že pravidelnost je klíčem k úspěchu. Postupně zvyšujte délku a počet opakování cviků, abyste dosáhli maximálního účinku.

Nezapomeňte také na důležitost správného dýchání a uvolnění svalů. S těmito tipy a cviky na zesílení pánevního dna se můžete postupně vrátit k plnohodnotnému a aktivnímu životu po porodu.

Doufáme, že vám tento článek pomohl a že se cítíte lépe vybaveni pro posílení svalů na intimních místech. Držíme vám palce při cestě k plnému zotavení!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *