Co sbalit miminku do porodnice – Tipy na to, co vzít pro miminko na jeho první den

Co sbalit miminku do porodnice – Tipy na to, co vzít pro miminko na jeho první den

Vítejte uvnitř vzrušujícího článku plného užitečných informací pro všechny budoucí rodiče! S blížícím se termínem porodu je příprava na příchod miminko na svět naprosto nezbytná. Aby váš první den s novorozencem v porodnici proběhl co nejhladčeji, je důležité mít sebou správné vybavení. V tomto článku vám představíme seznam věcí, které byste měli vzít sebou do porodnice, abyste se vy a váš malý poklad cítili pohodlně a bezpečně. Od oblečení a hygienických potřeb až po prvotřídní výbavu pro kojení – neunikne vám žádný detail. Připravte se na tento důležitý milník ve vašem životě s důvěrou a vědomím, že váš nový přírůstek bude mít přesně to, co potřebuje už od prvního dne.
Příprava na odchod do porodnice: Co vzít pro miminko?

Příprava na odchod do porodnice: Co vzít pro miminko?

Připravovat se na odchod do porodnice je zásadní etapa v životě každého rodiče. Abychom vám ulehčili tuto úlohu, připravili jsme seznam věcí, které je dobré vzít pro vaše novorozeně na jeho první den na světě.

 1. Oblečení: Samozřejmě první na seznamu je oblečení pro vaše miminko. Doporučujeme si zabalit krátký a dlouhý rukávky, body, nohavičky a punčocháče, aby bylo vaše dítě pohodlné a teplé.

 2. Pleny: Je důležité vzít dostatek plen pro vaše novorozeně. Doporučujeme si vzít nejméně 10 plen, abyste měli dostatek na první den.

 3. Kočárek nebo nosítka: Pro pohodlnou dopravu vašeho miminka z porodnice domů je dobré mít připravený kočárek nebo nosítka. Zvolte si takový, který je pohodlný pro vás i pro vaše dítě.

 4. Hygienické potřeby: Nezapomeňte vzít pro vaše miminko hygienické potřeby, jako jsou ubrousky, vlhčené ubrousky, plenkový sprej, olej nebo krém na popruhy. Tyto věci vám pomohou udržet vaše dítě čisté a zdravé.

 5. Lahvička a mléko: Pokud se rozhodnete kojit, nemusíte se o toto starat. Ale pokud plánujete kojit nebo kombinovat kojení a kojeneckou výživu, nezapomeňte vzít před sterilizovanou láhev a připravený dávkovač mléka.

Toto jsou jen některé základní věci, které byste měli vzít pro vaše miminko na jeho první den v porodnici. Myslete také na další věci, které byste mohli chtít vzít, jako jsou deky, hračky, lahvička s vodou atd. Důležité je především připravit si všechno, co vaše miminko potřebuje pro pohodlný a bezstarostný začátek jeho života.

Doporučené oblečení pro novorozence na jeho první den

Doporučené oblečení pro novorozence na jeho první den

Pokud se blíží váš porodní termín nebo již očekáváte přírůstek do rodiny, je čas začít přemýšlet o tom, co sbalit pro novorozence do porodnice. První den novorozence je zvlášť důležitý a chcete, aby váš malý prince nebo princezna měli na sobě to nejvhodnější oblečení.

Při výběru oblečení pro novorozence na jeho první den je důležité zaměřit se na pohodlí a praktičnost. Vzhledem k tomu, že nedoporučujeme používat body nebo overaly s kapucí, zvolte raději košilky s krátkými rukávy a nohavičky. Je také vhodné vybrat oblečení s gumičkou v pase, které umožní lepší pohyb novorozence.

Dále byste měli zvážit příhodnost vhodného oblečení v závislosti na ročním období. Pokud je chladná doba, měli byste mít pro svého novorozeného k dispozici teplý overal, ponožky a klobouček, abyste zajistili jeho teplo. Naopak, v horkém a slunečném počasí volte lehké a prodyšné látky, abyste předešli přehřátí. Můžete zvážit třeba bavlněnou košilku a kraťasy a podle potřeby oblečení pro noční spánek.

Nezapomeňte, že novorozenec je velmi citlivý na okolní podněty a měli byste se vyhnout příliš složitým oblečením s mnoha knoflíky nebo sponami. Zvolte jednoduché a snadno odepínatelné oblečení, které vám usnadní přebalování a oblékání dítěte. Přineste také několik věcí navíc, jako jsou čepičky, plyšovou hračku nebo tužku na záznam, které vám pomohou udělat svého novorozeného miminka v porodnici pohodlnější a příjemnější.

Není toho mnoho, co byste měli sbalit pro svého novorozence na jeho první den, ale vaše volba oblečení může mít velký vliv na jeho pohodu a pohodlí. Pamatujte si, že každé dítě je jedinečné a jeho potřeby se mohou lišit, takže si vyberte oblečení, které nejlépe vyhovuje vášmu miminku.
Nezbytné hygienické potřeby pro nové miminko

Nezbytné hygienické potřeby pro nové miminko

Po porodu je důležité mít veškeré potřebné hygienické věci pro nového člena rodiny připravené. Bez ohledu na to, jestli zvolíte porodnici s plnou péčí nebo domácí porod, existují některé základní věci, které musíte mít při sobě. První den života miminka je zvlášť vzrušující, a proto je důležité se dobře připravit.

 1. Oblečení: Nezapomeňte sbalit různé vrstvy oblečení pro miminko, včetně body, kalhotek, několika plenek a overalů. Velikost oblečení by měla odpovídat váze a velikosti vašeho dítěte, ale není na škodu mít také v záloze oblečení o něco větší velikosti.

 2. Pleny: Pleny jsou samozřejmě nezbytnou součástí hygienických potřeb pro novorozence. Doporučuje se vzít s sebou minimálně 10-12 plen, abyste měli dostatek na první den. Zvažte použití jednorázových plen nebo látkových plenek, podle vašich preferencí.

 3. Toaletní potřeby: Mějte také při sobě mýdlo nebo tekutý prostředek na mytí rukou, aby si rodiče i personál mohli dezinfikovat ruce před manipulací s miminkem. Dalšími užitečnými potřebami jsou vatové tampony nebo plátky, které se hodí k čištění miminka.

 4. Ostatní: Nezapomeňte zabalit také deku, aby bylo vaše miminko při prvních kontaktech s vnějším prostředím pohodlné a teplé. Pokud plánujete kojení, nezapomeňte také na podprsenku a podložku na kojení.

Každá maminka je samozřejmě jiná a může mít i vlastní představy, které věci jsou pro ni a miminko nezbytné. Tyto tipy vám ale pomohou se lépe připravit na úžasný první den s vaším novorozeným dítětem.
Užitečné předměty pro pohodlný pobyt v porodnici

Užitečné předměty pro pohodlný pobyt v porodnici

Když si balíte tašku do porodnice, jedním z nejdůležitějších hledisek je, co vzít pro vaše novorozeně. Prázdná taška může být trochu děsivá, protože je těžké si představit, co všechno byste mohli potřebovat. Ale nebojte se, máme pro vás pár návrhů na užitečné předměty pro váš pohodlný pobyt v porodnici!

 1. Oblečení: Optimalizujte pohodlí vašeho děťátka tím, že si s sebou vezmete dostatek plenek, body a overalů ve velikostech 0-3 měsíce. Navíc nezapomeňte na teplý kabátek nebo sáček na nohy a čepici, abyste chránili své miminko před chladem.

 2. Hygienické potřeby: Abyste udrželi malou bytost svěží a čistou, přibalte několik láhviček se setřískávací vodou nebo šetrnými vlhčenými ubrousky pro novorozence. Dále byste měli mít také měkké ručníky a jemný šampon pro miminka.

 3. Kočárek a autosedačka: Abyste se mohli pohybovat po porodnici s vaším novým pokladem, nezapomeňte si vzít kočárek a základní autosedačku. Vybrat správný model může být zmatečné, proto uvítáte naše přehledné tabulky s nejlepšími možnostmi na trhu.

*Pokud chcete přesun v autě udělat co nejpohodlnějším pro vaše miminko, doporučujeme vzít si autosedačku, která je kompatibilní s vaším kočárkem nebo snadno přenosná do ruky. Ujistěte se, že je správně nainstalována a nastavena pro novorozence.

Zašlete nám své zážitky a tipy na vaše nejoblíbenější předměty pro pohodlný pobyt v porodnici! Buďte připraveni a užijte si tento vzrušující okamžik se svým novým přírůstkem do rodiny.
Jak vybrat vhodné kojenecké pleny na začátek

Jak vybrat vhodné kojenecké pleny na začátek

Kojenecké pleny jsou jednou z prvotních potřeb, které musíte sbalit do kufru pro porodnici. Je důležité vybrat vhodné pleny, které nejenom pečují o pohodlí vašeho miminka, ale také ho ochraňují před podrážděním a vyrážkami. Při výběru plen je třeba brát v úvahu několik faktorů.

 1. Velikost: Kojenecké pleny jsou k dispozici v různých velikostech, a proto je důležité vybrat tu správnou pro vaše novorozeně. Pleny jsou obvykle označeny podle hmotnosti dítěte. Je důležité zvolit plenku, která bude pro vaše miminko dostatečně velká, aby mu poskytovala pohodlné a bezpečné nošení.

 2. Materiál: Při výběru plen je vhodné zvážit také jejich materiál. Plenky vyrobené z přírodních a hypoalergenních materiálů, jako je bavlna, jsou vhodné pro citlivou pokožku vašeho dítěte a minimalizují riziko alergických reakcí. Je také dobré zkontrolovat, zda jsou pleny volné od jakýchkoli škodlivých chemických látek, jako jsou ftaláty a bisfenol A.

 3. Absorpce: Důležitým faktorem při výběru vhodných plen je jejich absorpční schopnost. Plenky s vysokou absorpční schopností udržují citlivou pokožku miminka suchou a zabraňují úniku moči. Je vhodné zvolit plenky s dobrou absorpční schopností, aby vaše novorozeně zůstalo pohodlné a suché a vy se nemuseli často starat o výměnu plenek.

Myslete na to, že každé dítě je jiné a může dobře reagovat na jiný typ plenek. Je proto dobré vyzkoušet různé značky a velikosti, abyste našli tu správnou plenku, která vyhovuje vašemu miminku nejlépe.
Nepostradatelné vybavení pro první jídlo v porodnici

Nepostradatelné vybavení pro první jídlo v porodnici

Pokud se blíží váš porod, je důležité dbát na správné vybavení pro vaše novorozené miminko. V porodnici je první den života vašeho dítěte plný dojemných okamžiků, ale také vyžaduje správné vybavení. V tomto článku vám přinášíme nezbytné vybavení pro první jídlo vašeho miminka v porodnici.

 1. Mateřské mléko nebo kojenecká kojenčka – První jídlo vašeho miminka je zásadní pro jeho výživu a zdraví. Mateřské mléko je pro novorozené dítě nejlepší volbou, pokud je dostupné. Pokud to není možné, je důležité mít s sebou kojeneckou kojenčku, která je vhodná pro věk vašeho dítěte. Dopřejte svému dítěti zdravou a vyváženou stravu od samého začátku.

 2. Lahvičky, dudlíky a sterilizátor – Pokud se rozhodnete nepodporovat kojení, je důležité mít s sebou sterilizované lahvičky a dudlíky. Sterilizace je nezbytná pro zajištění hygieny a zdraví vašeho dítěte. Doporučuje se používat speciální sterilizační zařízení, které je rychlé a účinné. Lahvičky by měly být vhodné pro věk vašeho dítěte a měly by být naplněny předem odměřeným mlékem nebo vodou.

 3. Kobereček nebo deka – Vaše miminko bude pravděpodobně strávit hodně času ležením na posteli nebo v kočárku. Proto je důležité mít s sebou měkký a pohodlný kobereček nebo deku, na které se bude dítě cítit pohodlně. Mějte na paměti, že novorozenci mají vyšší tepelnou regulaci, takže si kryjte vaše dítě správně podle aktuálního prostředí.

 4. Hygienické ubrousky a pleny – Při prvním jídle může docházet k nečistotám a omylům. Je důležité mít s sebou dostatek hygienických ubrousků a plen, abyste dítě mohli rychle vyčistit a udržet. Vybírejte pleny, které jsou vhodné pro váhu a věk vašeho dítěte.

Vaše novorozené dítě si zaslouží pozornost a péči od prvního dne života. Sbalte si s sebou všechno, co potřebujete pro jeho první jídlo v porodnici a užijte si tento kouzelný okamžik společně.
Jak si připravit pohodlné spaní pro novorozence v porodnici

Jak si připravit pohodlné spaní pro novorozence v porodnici

Naše malé novorozené děťátko se blíží na svět a my se chystáme na jeho první den v porodnici. Je důležité, abychom mu zajistili co nejpohodlnější prostředí, aby se cítilo bezpečně a komfortně. Zde jsou některé tipy a nápady, co sbalit pro miminko do porodnice.

 1. Oblečení a prostěradla: Určitě si vezměte dostatečné množství oblečení. Vyberte zjemnělou a pohodlnou látku, která nebude dráždit citlivou pokožku miminka. Kromě oblečení nezapomeňte ani na vlastní prostěradla pro novorozence.

 2. Plenky a ubrousky: Plenky a vlhčené ubrousky jsou nezbytností pro každého novorozence. Zajistěte dostatečný počet plenek, abyste se nemuseli starat o jejich nedostatek. Navíc se nezapomeňte také připravit na výměnu a odstranění plenek.

 3. Kočárek nebo nosítka: Pro návštěvu lékaře a procházky v porodnici je vhodné připravit kočárek nebo nosítka pro vaše děťátko. Hledejte pohodlné a bezpečné možnosti, které vyhovují vašim potřebám a preferencím.

 4. Hračky a přehrávač: I když jsou novorozenci malí a nemohou ještě aktivně hrát, je dobré mít s sebou nějaké jemné hračky ke stimulaci jejich smyslů. Dětský přehrávač s jemnou a uklidňující hudbou může být také užitečný k započetí spojení s novým prostředím.

Vím, že se může zdát, že sbalit pro miminko do porodnice může být složitý úkol, ale s těmito tipy byste měli být lépe připraveni. Nezapomeňte se informovat také o jakýchkoli specifických požadavcích vaší porodnice, abyste se ujistili, že jste naprosto připraveni na přivítání vašeho drahého miminka.
Kojící potřeby, které byste neměli zapomenout zabrat

Kojící potřeby, které byste neměli zapomenout zabrat

Když přijdete do porodnice, je důležité zabravit si všechny potřeby pro vaše novorozeně. Kojící potřeby jsou zvláště důležité, abyste se mohli soustředit na to nejlepší pro vaše miminko. Zde je seznam několika nezbytných věcí, které byste neměli zapomenout vzít s sebou.

 1. Kojící podprsenka: Investujte do pohodlné kojící podprsenky, která vám poskytne podporu a pohodlí během kojení. Vyberte tu, která vám nejlépe vyhovuje a která je vyrobena z měkkých, prodyšných materiálů.

 2. Podložka na přebalování: Mějte s sebou dostatek nepropustných podložek na přebalování, abyste měli čisté a hygienické prostředí pro své dítě. Podložka by měla být dostatečně velká a pohodlná.

 3. Oblečení pro miminko: Nezapomeňte vzít s sebou dostatečné množství oblečení pro vaše dítě. Zvolte měkké a pohodlné body, nožničky, punčocháče a ponožky. Sada na první den by měla zahrnovat také teplý svetr nebo deku.

 4. Pleny: Pleny jsou samozřejmě nezbytným předmětem. Zvažte použití plenek z bavlny nebo ekologických materiálů, které jsou přívětivější k pokožce vašeho miminka. Nezapomeňte si zabalit dostatečné množství plen.

 5. Ochrana před sluncem: Pokud jedete do porodnice během slunečních dnů, nezapomeňte vzít sluneční krém s vysokým faktorem ochrany a lehkou čepici, abyste mohli chránit citlivou pokožku svého miminka před slunečním zářením.

Mějte na paměti, že každá matka a dítě jsou jedineční, a také je důležité vzít s sebou další věci, které by mohli vyhovovat vašim specifickým potřebám. Ujistěte se, že si všechno předem připravíte a zapakujete, abyste se mohli soustředit na krásný a bezstarostný první den s vaším miminkem.
Přidání oblečení pro domů pro novorozence

Přidání oblečení pro domů pro novorozence

Mít sbaleno pro příchod nového člena rodiny do porodnice je jednou z mnoha věcí, na které musíte myslet před samotným porodem. Pokud jste se rozhodli přidat do svého seznamu věcí i oblečení pro domů pro novorozence, máme pro vás pár užitečných tipů.

 1. Veľikost: Vyberte oblečení, které sedí správně novorozeněti. Doporučujeme velikost 50-56 cm, jelikož novorozenci jsou malí a rychle rostou!
 2. Materiál: Sázka na pohodlné a měkké látky je vždy dobrým tahem. Bambusová bavlna nebo jemné bio bavlněné materiály jsou skvělé volby, protože jsou hypoalergenní a šetrné k pokožce malého miminka.
 3. Design: Zvolte oblečení, které je jednoduché na oblékání a svlékání. Knoflíčky, háčky nebo zapínání na suchý zip jsou obvykle nejlepší volbou. Zbytečné kapsy, mašle nebo volány mohou způsobit nepohodlí.

Aby to bylo ještě jednodušší pro vás, připravili jsme tabulku s nezbytnou výbavou pro novorozence, kterou si můžete vytisknout a použít jako kontrolní seznam při sbalování do porodnice:

Položka Množství
Bodýčko 3-5 kusů
Ponožky 3-5 párů
Kalhotky 3-5 kusů
Zavinovačka na nožičky 2-3 kusy
Kapuce nebo čepice 1-2 kusy
Dečka nebo ubrus 2 kusy

Doufáme, že vám naše rady pomohou se lépe připravit na první den s vaším malým zázrakem. Dejte nám vědět, jaký tip pro novorozenecké oblečení je pro vás nejcennější! Doufám, že vám tyto tipy na to, co vzít pro vaše miminko do porodnice na jeho první den, přinesly jasnost a užitečnost. Chápu, že se může jednat o vzrušující, ale zároveň stresující čas. S těmito klíčovými poznatky, které jsme si právě prošli, se můžete cítit sebevědomě a připraveně pro tento velký den.

Začněte s tím, že zabalíte praktické oblečení a stejně tak také nějaké pohodlné oblečení pro vás samotné. Nepodceňujte význam hygienických potřeb, jako jsou pleny, ubrousky a mýdlo, které budou během prvního dne nesmírně užitečné. Nenechte si ujít žádné důležité dokumenty a nezapomeňte na brýle či kontaktní čočky, pokud je nosíte.

Pamatujte také na polštář nebo deku, které vám pomohou získat více pohodlí během hospitalizace. Snažte se vyhnout zbytečným věcem a se zdůrazněním na základních potřebách bude váš první den v porodnici ještě příjemnější. A nezapomeňte si užívat tento vzácný okamžik s vaším novorozeným dítětem – ten první den je jedinečný a nezapomenutelný. Gratuluji vám, ať se vše vydaří a začátek s vaším miminkem bude plný lásky a štěstí!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *