Co vzít sebou do porodnice – Přesný seznam, co nesmí chybět v tašce

Začínáte plánovat příchod vašeho miminka na svět a najednou si uvědomujete, že je čas si připravit tašku do porodnice. Co by v ní nemělo chybět? Ačkoli každá porodnice může mít specifická pravidla, existují některé základní věci, které byste měli mít při ruce. Přesný seznam vám pomůže udržet přehled a zajistí, že budete mít vše potřebné. Od hygienických potřeb a oblečení pro novorozence až po důležité dokumenty a pohodlné oblečení pro vás, taška do porodnice by měla obsahovat vše, co bude potřeba pro pohodlný a bezpečný příchod vašeho dítěte na svět. Připravte se na tuto úžasnou a vzrušující etapu s jistotou a v klidu s důvěrou, že jste na všechno připraveni. Přečtěte si náš přesný seznam a ujistěte se, že nemáte nic vynecháno.

1. Důležité doklady a předměty: Co si vzít sebou do porodnice pro dokonalou organizaci

Jistou věc si všichni rodiče před porodem kladiou je, co si vzít sebou do porodnice. Ať už se jedná o první nebo další miminko, správně se připravit je velmi důležité pro dokonalou organizaci. Následující seznam Vám pomůže zajistit, abyste nic nezapomněli a mohli se plně soustředit na blížící se rození Vašeho dítěte.

 1. Důležité doklady:

  • Občanský průkaz nebo pas – abyste prokázali svoji identitu při přijetí do porodnice.
  • Kartička zdravotní pojišťovny – nezbytná pro poskytnutí zdravotní péče během porodu.
  • Výsledky těhotenských vyšetření – včetně ultrazvuku a laboratorních testů, které Vám poskytnou nezbytné informace o Vašem zdraví a zdraví dítěte.
  • Telefonní čísla blízkých osob a vašeho gynekologa – aby Vás mohli kontaktovat a poskytnout nezbytnou podporu.
 2. Předměty pro komfort:

  • Pohodlné oblečení a pevné boty – abyste se cítili pohodlně během porodu a při pohybu. Nezapomeňte na teplé ponožky a svetr, porodní sál může být chladný.
  • Hygienické potřeby – zubní pasta, kartáček, toaletní papír, šampón a sprchový gel. Zanechte vaši tašku v porodnici, abyste nemuseli denně nosit všechny tyto věci sem a tam.
  • Oblíbený polštář nebo deka – pro vaše pohodlí a pocit domova.
 3. Věci pro miminko:
  • Výměna oblečení – body, nohavičky, teplý overal a čepici, oboje pro venkovní i vnitřní použití.
  • Plenky – buď látkové nebo jednorázové, v závislosti na Vašich preferencech.
  • Bavlněné ubrousky a vatové tampóny – pro čištění citlivé pokožky miminka.
  • Matrace nebo dečka do postýlky – aby bylo Vaše miminko v porodnici pohodlně uloženo.

Pamatujte, že každá porodnice a každá žena je jedinečná. Ujistěte se, že se poradíte se svým gynekologem nebo personálem porodnice ohledně specifických požadavků a doporučení pro Vaše konkrétní místo a situaci. Doufáme, že Vám náš seznam pomohl se připravit na toto úžasné dobrodružství a přejeme Vám šťastný a zdravý porod!

2. Pohodlné oblečení a osobní hygiena: Nezapomeňte na tyto věci při balení tašky do porodnice

Pohodlné oblečení a osobní hygiena jsou důležitou součástí vaší tašky do porodnice. Nezapomeňte si přibalit pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a pohodlně během porodu a po něm. Doporučujeme si vzít s sebou několik páru velmi pohodlných nohaviček a košilk, které se nebudou tlačit na bříško. Volte především materiály, které jsou příjemné na dotek a umožňují pokožce dýchat.

Nezapomeňte také na osobní hygienu. V balení si připravte vše potřebné, jako jsou zubní kartáček, pasta, šampon, kondicionér a tělové mléko. Můžete si přibalit také oblíbené toaletní potřeby, které vám připomínají domov a pomohou vám uvolnit se.

Pro maximální pohodlí a hygiene je také dobré vzít si sebou pantofle a utěrky. Pantofle vám poskytnou pohodlnou a čistou obuv, kterou můžete nosit na chodbách a v prostorách porodnice. Uzavření vakuovačkou vám zaručuje, že nepronikne na boty žádná nečistota. Utěrky jsou zase užitečné pro oživení a čištění během porodu. Můžete si vzít sebou také oblíbený vlastní polštářek nebo deku, která vám připomene domov a poskytne vám pocit jistoty a pohodlí v prostředí porodnice.

3. Praktické a užitečné předměty pro pohodlný pobyt v porodnici

Výběr správných a praktických předmětů do vaší porodnické tašky je klíčový pro příjemný a pohodlný pobyt v porodnici. Neexistuje univerzální seznam, který by vyhovoval všem ženám, ale existují některé věci, které byste rozhodně neměli zapomenout. Zde je přehled předmětů, které nesmí chybět ve vaší tašce:

1. Pohodlné oblečení: Vezměte si s sebou volné a pohodlné oblečení, které vám umožní volný pohyb. Důležité je také mít s sebou několik párových ponožek a teplé svršky, protože v porodnici může být někdy chladno.

2. Hygienické potřeby: Nezapomeňte na toaletní papír, intimní hygienu, zubní pastu a kartáček, šampón a sprchový gel. Tyto předměty vám poskytnou osobní komfort během vašeho pobytu.

3. Doklady a potřebné formuláře: Všechny potřebné dokumenty, jako je zdravotní průkaz a lékařská dokumentace, nezapomeňte vzít sebou. Některé porodnice mohou vyžadovat také vyplnění některých formulářů, proto nezapomeňte na tužku nebo tužku.

Všechny tyto předměty budou přispívat k vašemu pohodlí a součásti příjemného pobytu v porodnici. Nezapomeňte, že každá porodnice může mít svá vlastní pravidla a požadavky, takže je vždy dobré se předem informovat o jejich specifických požadavcích.

4. Podpora a pohodlí: Doporučené věci pro plánovanou nebo neočekávanou cestu do porodnice

V těchto hektických chvílích, kdy se blíží datum porodu, je důležité být připravená s plně vybavenou taškou do porodnice. Nezáleží na tom, zda se jedná o plánovanou nebo neočekávanou cestu do porodnice – připravenost je klíčem k pohodlnému a bezproblémovému zážitku. Zde je přesný seznam toho, co byste neměla zapomenout.

 1. Oblečení: Zabalte si pohodlné a uvolněné oblečení, které vám poskytne pohodlí během pobytu v porodnické jednotce. Doporučujeme si vzít s sebou pyžamo nebo noční košili, alespoň dvě páry pohodlných kalhot a triček, podprsenku s podporou a koupací pláštěnku. Nezapomeňte si také vzít teplé ponožky, v případě že vám bude chladno.

 2. Toaletní potřeby a osobní hygiena: Zahrněte do své tašky nezbytné toaletní potřeby, jako jsou zubní kartáček a pasta, šampon, kondicionér, mýdlo a kartáček na vlasy. Dalšími důležitými věcmi jsou toaletní papír, vata, tampony nebo vložky na menstruaci, společenské prášky a deodorant. Nezapomeňte na plátek s oušky, protože byste mohla být připravená k odběru krve nebo jiným zdravotnickým postupům.

 3. Komfortní doplňky: Zajistěte si pohodlné doplňky, které vám pomohou zvládnout stres a udržet pohodu během pobytu. Patří sem polštáře, prostěradla, oblíbená kniha nebo časopis, a dokonce i herní zařízení nebo přehrávač hudby, abyste si mohla odpočinout a zkrátit si čekání na porod. Ujistěte se, že máte také nabíječky a dostatek baterií.

S tímto přesným seznamem v tašce do porodnice se můžete cítit uvolněná a připravená na příchod nového člena rodiny. Nezapomeňte, že každá cesta je jedinečná, a tak přizpůsobte seznam svým potřebám a přednostem. Přejeme vám pohodlný a bezproblémový příjezd a krásný zážitek při setkání s vaším dítětem.

5. Pro zábavu a relaxaci: Co vzít sebou do porodnice pro zkrácení čekání na příchod miminka

Ve chvíli, kdy se chystáme do porodnice, je důležité si připravit tašku s věcmi, které nám pomohou zkrátit čekání na příchod našeho miminka. Není nic horšího než se tam nudě posadit a čekat několik hodin. Proto je dobré si přibalit několik věcí, které nám zajistí zábavu a relaxaci.

První věcí, kterou byste neměli zapomenout vzít s sebou, je dobře nabitý tablet nebo čtečka elektronických knih. Mohete si na něm přehrát své oblíbené filmy a seriály, číst knihy, hrát hry nebo poslouchat hudbu. To vám zajistí příjemnou zábavu během čekání.

Druhou položkou na seznamu by měly být oblíbené časopisy nebo knihy. Dobré je mít něco, co vás bude bavit číst a odreaguje vás od stresu spojeného s porodem. Můžete si přibalit i nějakou novou knihu, kterou jste si vždycky chtěli přečíst, ale nikdy na to neměli čas.

Nezapomeňte také na hrušky do elektrické zásuvky. Tyhle malé přístroje vám poskytnou příjemnou masáž a uvolnění během čekání. Připravené mít také nějaké oblíbené pamlsky a pití. Může to být čokoláda, sušenky, oříšky nebo nějaké zdravé svačinky, které vás zasytí a poskytnou vám potřebnou energii.

Seznam všech potřebných věcí můžete zapsat na papírek a přilepit ho na vaší tašku, abyste nic nezapomněli. Připravit si zábavu a relaxaci ve chvílích čekání v porodnici je důležité pro váš pohodlný a klidný pobyt.

6. Praktické rady a tipy: Jak správně připravit tašku do porodnice a co nezapomenout

Ve chvíli, kdy se blíží den plný vzrušení a očekávání příchodu vašeho dítěte na svět, je důležité mít všechno připravené a u sebe. Správná příprava tašky do porodnice vám zajistí, že budete mít veškeré nezbytnosti po ruce a budete se cítit pohodlně. Zde je přesný seznam toho, co by nemělo chybět ve vaší tašce:

 1. Doklady: Nezapomeňte si vzít s sebou občanský průkaz, kartu pojištěnce a těhotenskou průkazku. Tyto dokumenty budou potřeba při přijímacím procesu do porodnice.

 2. Hygienické potřeby: Přibalte si do tašky zubní kartáček, pastu, hřeben, sprchový gel, šampon, deodorant a další potřeby na osobní hygienu. Během porodu budete chtít být osvěžení a mít pocit čistoty.

 3. Oblečení: Vyberte si pohodlné oblečení, které vás nebude tlačit a bude vhodné pro kojení, pokud plánujete kojit. Nezapomeňte si přibalit i domácí boty, teplé ponožky a župan či halenku.

 4. Pro miminko: Nenechte zapomnout na nutné věci pro vaše děťátko. Vložte do tašky oblečení, pleny, vložky do kočárku, dečku, klobouček a jemné ubrousky. Můžete také přibalit hračku nebo plyšového mazlíčka, který dítěti poskytne trochu pocitu bezpečí.

 5. Stravování: Pokud plánujete kojit, připravte si do tašky kojící podprsenku, vložky do podprsenky a lanolinovou mast pro péči o bradavky. Můžete také vzít lahvičky a mléčnou výživu jako zálohu, pokud kojení není úplně vhodné.

Nezapomeňte, že tyto jsou jen základní věci, které byste měli mít ve své tašce do porodnice. Každá žena a každý porod je jedinečný, takže si můžete přidat další věci podle svých individuálních potřeb. Nechte si dostatek času na sestavení tašky, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu.

7. Pro miminko: Seznam nutných věcí pro vaše novorozené dítě v porodnici

Seznam nutných věcí pro vaše novorozené dítě v porodnici je důležitým prvkem, který by neměl chybět ve vaší tašce. Pamatujte, že každá maminka a každé dítě je jiné, a proto je dobré tuto seznam přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Přesto zde jsou některé nezbytné věci, které by neměly chybět:

 1. Oblečení pro novorozence: Nezapomeňte na body, overaly, punčocháče, ponožky, čepičku a rukavičky. Vyberte si pohodlné a teplé oblečení, které bude vhodné pro novorozené dítě.

 2. Pleny: Nezapomeňte si přibalit dostatek plen pro váš pobyt v porodnici. V případě, že preferujete látkové pleny, přibalte i několik náhradních kapesníčků.

 3. Jídlo: Pokud kojíte, není třeba si s sebou brát lahvičky a mateřské mléko. V opačném případě však vezměte s sebou dostatek kojenecké výživy a lahviček.

 4. Hygienické potřeby: Zahrňte do tašky věci jako jsou mýdlo, ručník, plenky a přebalovací podložka. Nezapomeňte si také vzít s sebou kosmetické potřeby, jako jsou šampon a kartáček na vlasy pro novorozence.

 5. Hračky a dečky: Můžete si přibalit několik příjemných a měkkých hraček nebo deček, které pomohou novorozenému dítěti cítit se pohodlně a uklidněně.

 6. Dokumenty: Nezapomeňte si přibalit do tašky důležité dokumenty, jako je rodný list, zdravotní pojištění a ostatní lékařské informace. Mějte je vždy po ruce, abyste se mohli snadno zaregistrovat v porodnici.

 7. Fotografický přístroj: Neměli byste zapomenout na přístroj, který vám umožní zachytit vzácné okamžiky prvních chvil s novorozeným dítětem.

Ujistěte se, že všechny tyto věci jsou pečlivě zabalené a připravené před tím, než vyrazíte do porodnice. Vaše taška by měla být při porodu s vámi, abyste se mohli plně soustředit na to, co je třeba. Pamatujte si, že každý by měl mít individuální seznam věcí, které jsou pro něj důležité, takže si udělejte čas a připravte si svůj vlastní seznam.

8. Zdraví a bezpečnost: Důležité předměty pro prevenci a ochranu při porodu

V prenatalním období je klíčové dobře se připravit na den příchodu Vašeho potomka na svět. Pevně věříme, že prevence a ochrana jsou důležitými aspekty, které by se neměly podcenit. Proto jsme pro Vás připravili přesný seznam věcí, které byste měli mít při porodu s sebou. Připravená taška vám poskytne potřebný komfort a přehlednost v tomto důležitém okamžiku.

Zde je seznam důležitých předmětů, které by neměly chybět ve Vaší tašce do porodnice:

 1. Hygienické potřeby:

  • Vložky s hrubým obsahem a s nosičem.
  • Horkovzdušné kalhotky nebo poporodní kalhotky.
  • Toaletní papír a vlhčené ubrousky.
 2. Pohodlné oblečení:

  • Na poporodní pokoj: košile s praktickým otevíráním pro kojení.
  • Na odchod z porodnice: elastické a pohodlné kalhoty nebo šaty.
 3. Proti bolesti:

  • Uvolňující olej na perineum.
  • Relaxační hudba nebo audioknihy.
 4. Doklady a komunikace:

  • Občanský průkaz nebo cestovní pas.
  • Zdravotní pojištění a kartička pro nouzové případy.
  • Seznam telefonních čísel důležitých kontaktů.
 5. Pro kojící maminky:

  • Podprsenky pro kojení s vložkami proti prosakování mléka.
  • Krém na bradavky a podpora při kojení.
 6. Oblečení pro miminko:

  • Bavlněné overaly a body.
  • Teplé punčocháčky a čepičku.
  • Plénky a vlhčené ubrousky.
 7. Další doplňky:
  • Snacks a lahodné doušky pro získání energie.
  • Přenosná nabíječka pro mobilní telefon.
  • Fotoaparát nebo kamera pro zachycení nezapomenutelných okamžiků.

Věříme, že tento přesný seznam Vám pomůže se dobře připravit. Nezapomeňte si ho vytisknout a pečlivě zabalit do Vaší tašky do porodnice. Přejeme Vám příjemný a bezpečný porod plný radosti a lásky.

9. Během epidemie: Doporučená ochranná opatření a předměty pro bezpečný pobyt v porodnici

V případě, že se blížíte termínu porodu, je velmi důležité si připravit tašku s nezbytnými věcmi pro pobyt v porodnici. Během epidemie COVID-19 ještě více zdůrazňujeme potřebu dodržování ochranných opatření a zabraňování šíření viru. Zde je přesný seznam věcí, které by určitě neměly chybět v této době.

 1. Ochranné prostředky:

  • Rouška nebo respirátor – zajistěte si dostatečný počet ochranných prostředků pro sebe a svého doprovodu. Dodržujte pokyny zdravotnického personálu ohledně správného nošení a výměny roušek.
  • Dezinfekční prostředky – mějte s sebou malou lahvičku dezinfekčního gelu nebo ubrousku s obsahem alkoholu, kterým si budete moci dezinfikovat ruce, kdykoliv je to potřeba.
  • Rukavice – je dobré mít po ruce několik páru jednorázových rukavic pro případ, že budete potřebovat pomoci s hygienou novorozence nebo v jiných situacích.
 2. Oblečení pro vás:

  • Pohodlné a volnější oblečení – zkuste vybrat oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a můžete se snadno převlékat. Mějte na paměti, že se můžete potit během porodu, takže je dobré mít s sebou několik sáčků na převlečení.
  • Ponožky a pantofle – nohy by vám mohly být chladno, takže si přibalte pohodlné ponožky a pantofle s protiskluzovou podrážkou pro chůzi po pokoji.
 3. Hygienické potřeby:

  • Základní toaletní potřeby – zahrnují šampón, sprchový gel, zubní pastu, zubní kartáček a další osobní hygienické potřeby, které používáte každodenně.
  • Hygienické vložky – obvykle jsou vám poskytnuty v porodnici, ale je dobré si je přibalit i předem, abyste měla jistotu.
 4. Seznam pro novorozence:
  • Pleny a vlhčené ubrousky – mějte u sebe dostatečný počet plen pro novorozence a také vlhčené ubrousky pro jejich ošetřování.
  • Oblečení pro novorozence – zahrnuje body, overaly, punčocháče, čepičku a ponožky. Zvažte i teplejší koupací plášť nebo deku, pokud je bude potřebovat.
  • Lahvička s kojeneckým mlékem nebo přístroj na odsávání mateřského mléka – dle individuálních potřeb si připravte vybavení pro krmení novorozence.

Je důležité si uvědomit, že každá porodnice může mít specifické požadavky, takže si ověřte seznam věcí, které jsou aktuální pro váš konkrétní zdravotnický zařízení. Je dobré být připravená a mít všechny potřebné věci na dosah, abyste si pobyt v porodnici mohla co nejvíce užít a cítit se v bezpečí. Doufáme, že tento článek vám poskytl podrobný seznam věcí, které byste měli vzít sebou do porodnice. Vězte, že nejdůležitější je vytvořit si seznam, který je přizpůsobený vašim potřebám a preferencím. Pamatujte si, že se porodnice může lišit ve svých požadavcích, proto je nutné si ověřit, co konkrétní zařízení doporučuje.

Hlavní věci, které nesmí chybět ve vaší tašce, zahrnují doklady, hygienické potřeby, pohodlné oblečení, toaletní potřeby, něco na pití a občerstvení, stejně jako prvky pohodlí pro vás a vaše dítě, jako jsou polštáře a deky.

Přestože je seznam důležitý, je také důležité zachovat si klid a uvolněnost během porodu. Mějte na paměti, že každý porod je jedinečný a i přes plánování se mohou vyskytnout neočekávané okolnosti. Důležité je mít důvěru v sebe, vaše tělo a vašeho partnera či doprovod. Ať je taška dobře připravena nebo ne, nejdůležitější je přivítat vaše malé zázraky na světě a zažít tento úžasný okamžik ve vašem životě.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *